Król Wszechświata 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.11.2019  r. 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. Dziś w Święto  Chrystusa Króla Wszechświata  uświadamiamy sobie, że Ten właśnie Król uczy nas budowania na ziemi i w swoich sercach  królestwa miłości, prawdy, sprawiedliwości, pokoju i szacunku wobec każdego człowieka, który jest tak jak my  dzieckiem Bożym.   Niech Miłosierny Jezus pobłogosławi te nasze dobre postanowienia i ten wysiłek, aby zawsze być po Jego stronie. Bo prawda jest taka, że każdy grzech, każde zło w naszym postępowaniu,  jest wsparciem w budowie  królestwa szatana, które  niestety obok nas istnieje i zachęca do współpracy.  
  2. Dziś – w ostatnią   niedzielę listopada zapraszamy do modlitwy różańcowej  za zmarłych – o godz. 17.30. 
  3. Codziennie – do niedzieli włącznie – o godz. 7.00  odprawiamy Mszę św. gregoriańską za waszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do uczestnictwa.
  4. Od kilku tygodni – na prośbę naszych Pasterzy – trwa modlitewny maraton za  Kościół i Ojczyznę, wraz z Janem Pawłem II. Nasza modlitwa trwa codziennie , od poniedziałku do soboty, pół godz. przed  Mszą św. wieczorną. O godz. 17.30: wystawienie  Najśw. Sakramentu i 15 minutowa adoracja w ciszy, po niej Dziesiątka Różańca i fragment litanii do św. Jana Pawła II i błogosławieństwo. Zachęcamy i prosimy was o udział w tej krucjacie, ta modlitwa przyniesie wam dużo  pokoju serca i łaski dla Ojczyzny.
  5. Następna niedziela – to I Niedziela Adwentu – wspaniałego, radosnego, pełnego zadumy i pracy nad sobą w radosnym czasie oczekiwania i  przygotowania się do spotkania  z Chrystusem w Święta Bożego Narodzenia.  Od tej duchowej, adwentowej  gotowości  będzie zależało w  jaki  sposób  przeżyjemy zbliżające się  Święta, i jakie będzie  nasze spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem?

Trzeba, w czasie Adwentu duchowo się odrodzić i umocnić, aby nie rozminąć się z przychodzącym Jezusem!  Trzeba się z Bogiem i z ludźmi pojednać przed Świętami!     Pomyślmy w tym tygodniu: jak zorganizować swój czas i pracę, jak pomóc dzieciom i młodzieży w spotkaniu się z Matką  Boża w czasie tego pięknego nabożeństwa zwanego  Roratami. Spróbujcie , w duchu wiary, znaleźć  argumenty, aby przekonać siebie i młodych, że to nabożeństwo jest bardzo nam potrzebne.

Roraty, od przyszłego poniedziałku 2 grudnia  będą codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 , a w niedziele o godz. 8.00. W tegorocznych spotkaniach roratnich poznamy postać  Prymasa Tysiąclecia Ks. Kard Stefana Wyszyńskiego, który zostanie  ogłoszony w czerwcu błogosławionym.

  1. Zbliżają się Święta, w czasie których wigilijnym stole powinien pojawić się poświęcony opłatek – symbol i znak obecności Jezusa przy naszym wigilijnym stole. Ponieważ w tym roku Siostry nie przyjdą do waszych domów z opłatkami, więc musimy to zorganizować inaczej. Opłatki poświęcone będą  – w dni powszednie tygodnia – na stoisku prasowym w pasażu, a w niedziele po Mszach św. przed kościołem lub w zakrystii.

A w ramach  przygotowania świątecznych paczek , będzie w tym tygodniu (w piątek i w sobotę) okazja, przy okazji robienia  zakupów w pobliskich Delikatesach, ofiarować coś z żywności do kosza, naszemu Caritas, który będzie tam kwestował.

  1. Fundacja Kiabakari ………
  2. Na koniec, poprośmy Matkę Bożą, aby pomogła nam przez dobre życie rozszerzać  Jezusowe  Królestwo i żyć w pokoju Bożym:  Pod Twoją obronę ……

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl