MB Królowej Polski

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 3 MAJA 2018 R.

UROCZYSTOŚĆ  Królowej Polski

  1. Dziś  Msze  św. odprawiamy w porządku niedzielnym, a o godz. 17.00 Godzina   Święta, czyli  modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.    
  2. Jutro – I Piątek miesiąca: Msze św. ku czci Bożego Serca  będą odprawione o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30.  Chorym zaniesiemy Komunię  św. do domów w godzinach rannych w piątek i w sobotę.
  3. Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.45, Msza św. o godz. 8.00 w intencji: o opiekę św. JP II nad naszą Parafią  a po niej adoracja Najśw. Sakram,entu i Różaniec fatimski i błogosławieństwo.
  4. Wczoraj w szpitalu Jana Pawła II zmarł wieloletni  Kapelan cmentarza Rakowickiego (34lata)  + Ks. Dr  Krzysztof Sojka.  Pogrzeb będzie  na cmentarzu Rakowickim w najbliższą sobotę, Msza św. o godz. 11.00, a poniej odprowadzenie do grobu, który znajduje się bardzo blisko kaplicy.  Ponieważ jak wiemy, wielu z naszych  Parafian  korzysta z Mszy św. niedzielnej odprawianej na cmentarzu – prosimy o oddanie ostatniej przysługi  Kapelanowi, z którego pracy i posługi kapłańskiej korzystało. O godz. 10.30, przed Mszą św. klerycy Krakowskiego Seminarium Duchownego odmówią Modlitwy Kościoła za z,arłego Księdza. Zapraszamy.
  5. A w niedzielę 6 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Sali widowiskowej wszystkich członków grup duszpasterskich na spotkanie imieninowe przy stole.
  6. Natomiast – w poniedziałek 7 maja, nasza Parafia, która w zeszłym roku przeżyła wizytację kanoniczną, przez b-pa Grzegorza  Rysia, jest zaproszona do katedry wawelskiej na Mszę  św. i nabożeństwo do MB. Zapraszamy na Wawel, dzieci (zwłaszcza  pierwszokomunijne), młodzież i dorosłych , by w całym naszym Dekanatem  uczcić  św. Stanisława BM, naszego Patrona.
  7. Przypominamy, że codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci naszej Matki i Królowej.
  8. Na koniec pomódlmy się w tak ważnym dniu – za naszą Ojczyznę ………. Modlitwa Ks. Piotra Skargi ….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl