Ndz2adw

Ogłoszenia duszpasterskie –   6.12.2015 r.

II Niedziela Adwentu.

 

 

1.We wtorek   w dniu 8 grudnia w całym Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Matka Boża objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech, w Montichiari w dniu 8 grudnia 1947 r. powiedziała: Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Różę Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus ukaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Msze św. W tę Uroczystość będą w naszym kościele: o godz. 6.30 Roraty, o godz. 8.00, o 12.00 – Godzina Łaski, oraz o 15.00, 17.00 i 18.00. Zapraszamy.

            W tym dniu Ojciec święty Franciszek ogłosi początek Świętego Roku Miłosierdzia przez otwarcie Bramy Miłosierdzia w Bazylice Watykańskiej.

U nas w diecezji Bramy Miłosierdzia otworzy Ks. Kard. Stanisława Dziwisz w Bazylice Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę 12 grudnia o godz. 17.00

  1. Minął już tydzień naszej drogi adwentowej. Każdy dzień Adwentu rozpoczyna się o świcie Mszą św. ku czci naszej Matki Maryi zwaną Roratami o godz. 6.30.

Dziękujemy tym rodzicom którzy pomagają swym dzieciom, przez udział w Roratach, przeżyć to doświadczenie wiary i uczynić z tej obecności w kościele bezinteresowny dar miłości dla Jezusa. Pozostałym rodzicom „kładziemy na serce” to pytanie: czy w naszej rodzinie nie jest to możliwe? i … czy nie pozbawiamy swe dzieci czegoś ważnego i niepowtarzalnego, a co może być gwarancją ich szczęśliwego życia? Niech pozostałe dzieci i młodzież dołączą od jutra.   Roraty – przypomnijmy – codziennie o 6.30 – dzieci w niedzielę przychodzą na Mszę św. na godz. 11.00.

  1. Wielkie Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom dokonuje się przez ofiarę złożoną za świecę, którą zapalimy na stole wigilijnym. Nasz Caritas dziś przed kościołem czyni tę posługę dla dzieci. Na stolikach obok świec i opłatków są też puszki,   do których można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Tam nasi bracia i siostry w wielu krajach cierpią z powodu wiary w Jezusa Chrystusa.

A kosz, do którego można złożyć żywność dla najuboższych naszych Parafian na Święta jest codziennie w zielonym pasażu i w kościele.

  1. Jak co roku organizujemy wspólną Wigilię dla samotnych. W tym roku nasza Wigilia będzie w środę 23 grudnia o godz. 15.00 w naszej sali widowiskowej.  
  2. Jeszcze w tym tygodniu Siostry Józefitki przyniosą wam do domów opłatki na stół wigilijny. Siostry przynoszą wam Boży pokój a wy macie okazję zamienić parę dobrych, życzliwych słów z nimi. W imieniu Parafii Bóg zapłać za ofiary, które składacie na potrzeby ważnych działań duszpasterskich, które tu prowadzimy wraz z Siostrami.
  3. We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny na godz. 18.45 do sali Klubu Seniora. Wspólnie poszukamy w Piśmie św. – jak to jest u Chrystusa, że ten kto więcej daje staje się bogatszym!? Zapraszamy.
  4. Natomiast na sobotni wieczór, mamy propozycję i zaproszenie, na godz. 19.00 do sali widowiskowej na Spektakl słowno-muzyczny pt. „Spotkanie” w wykonaniu studentów krakowskiej szkoły teatralnej. Warto skorzystać, wstęp wolny, zapraszamy!  

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl