NdzChrztu św. 2020 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie –  12.01.2020 r.

Święto Chrztu Pańskiego

 

  1. Dziś Niedziela Chrztu Jezusa w rzece Jordan. To wydarzenie z  życia Syna  Bożego tak komentuje wielki święty kaznodzieja św. Jan Chryzostom: „ Po chrzcie Jezusa w Jordanie otworzyły się niebiosa.  A dlaczego się otworzyły?   Byś się dowiedział, że dzieje się to również wtedy, gdy przyjmujesz chrzest, gdyż  Bóg powołuje cię do niebieskiej ojczyzny i pokazuje, że z ziemią nie masz za wiele do czynienia. Uwierz, nawet jeśli tego nie widzisz!”.

Warto dziś pomyśleć o tych słowach!

 

  1. W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą rodziny mieszkające przy ulicach: Brodowicza, Narzymskiego, Lotniczej, Krynicznej, Beliny Prażmowskiego, Farmaceutów, Stokrotek, Bratkowej, Garczyńskiego, Sowińskiego, Ordona, Misiołka i  Grochowskiej.                Prosimy, aby  mieszkańcy tych ulic sprawdzili, czy w skrzynce na listy lub w drzwiach mieszkania, nie pojawiła się kartka z zawiadomieniem o przybliżonym terminie kolędy, zostawiona przez ministrantów.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy i przyjęcia błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok. Taki jest najważniejszy cel kolędy!  Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablotach i jest też na stronie internetowej Parafii.

Gdyby, z jakiegoś powodu został ktoś pominięty lub był nieobecny w tym czasie,  a chciałby skorzystać z błogosławieństwa i wspólnej modlitwy na  Nowy Rok, prosimy  osobiście lub telefonicznie ustalić z księdzem termin kolędy.   

  1. Przypominamy, że chrztu św. małym dzieciom udzielamy, podczas Mszy św. w Pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. O chrzest dziecka, muszą poprosić i zapisać w Księdze Ochrzczonych Parafii rodzice dziecka, co najmniej  dziesięć  dni przed planowanym terminem. Dokumenty jakie należy przedstawić do chrztu dziecka i wymagania, jakie muszą spełnić rodzice chrzestni,  są podane w gablocie  przy kancelarii. W piątek przed chrztem jest  dla rodziców i chrzestnych pouczenie i przygotowanie  liturgiczne tej uroczystości.
  2. Od soboty, 18 stycznia do 25 w całym Kościele  Chrystusowym  przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o  Jedność Chrześcijan. Hasłem tego Tygodnia będą Słowa z Dziejów Apostolskich (Dz 28,2): „Życzliwymi bądźcie”.  Słowa te zachęcają do okazywania życzliwości i gościnności bliźnim, tak jak okazali świętemu  Pawłowi i innym rozbitkom, na pewnej wyspie jej mieszkańcy. Do tych słów i tych postaw będziemy wtacać codziennie w przyszłym tygodniu.
  3. W środę Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji Ojczyzny i Kościoła i na spotkanie miesięczne w Klubie Seniora – po Mszy św. wieczornej.
  4. W przyszłą niedzielę 19 stycznia wystąpi w naszym kościele kwintet smyczkowy składający się ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Zagrają podczas Mszy św. o godz. 9.30,11.00,12.00 i  18.00 Po Mszy św. będzie można wspomóc działalność Zespołu poprzez nabycie ich płyty z kolędami.
  5. Na koniec: jako ludzie związani z Jezusem   przyjaźnią zawartą w czasie chrztu św. – prośmy Maryję o łaskę wytrwania  w tej przyjaźni do końca życia: Pod Twoją obronę……….

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl