NdzchrztuPańskiego

 

Ogłoszenia duszpasterskie –  13.01.2019 r.

Święto Chrztu Pańskiego

 

  1. Dziś Niedziela Chrztu Jezusa w rzece Jordan. To wydarzenie z  życia Syna  Bożego tak komentuje wielki święty kaznodzieja Jan Chryzostom: „ Po chrzcie Jezusa w Jordanie otworzyły się niebiosa.  A dlaczego się otworzyły?   Byś się dowiedział, że dzieje się to również wtedy, gdy przyjmujesz chrzest, gdyż  Bóg powołuje cię do niebieskiej ojczyzny i pokazuje, że z ziemią nie masz za wiele do czynienia. Uwierz, nawet jeśli tego nie widzisz!”.

Warto dziś pomyśleć o tych słowach!

 

  1. W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą rodziny mieszkające przy ulicach: Dukatów, Kąt. Norwida, Cieplińskiego (bloki), Orląt Lwowskich, Idzikowskiego, Na Wiankach, Skorupki, Jaworskiego, Domki, Rusałek, Rakowickiej  i ul. Bandurskiego.                Prosimy, aby  mieszkańcy tych ulic sprawdzili, czy w skrzynce na listy lub w drzwiach mieszkania, nie pojawiła się kartka z zawiadomieniem o przybliżonym terminie kolędy, zostawiona przez ministrantów.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy i przyjęcia błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok. Taki jest najważniejszy cel kolędy!  Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablotach i jest też na stronie internetowej Parafii.

Gdyby, z jakiegoś powodu został ktoś pominięty lub był nieobecny w tym czasie,  a chciałby skorzystać z błogosławieństwa i wspólnej modlitwy na  Nowy Rok, prosimy  osobiście lub telefonicznie ustalić z księdzem termin kolędy. W tym tygodniu , od  środy do soboty  Księża będą do dyspozycji.  

 

  1. Przypominamy, że chrztu św. małym dzieciom udzielamy, podczas Mszy św. w Pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. O chrzest dziecka, muszą poprosić i zapisać w Księdze Ochrzczonych Parafii rodzice dziecka, co najmniej  dziesięć  dni przed planowanym terminem. Dokumenty jakie należy przedstawić do chrztu dziecka i wymagania, jakie muszą spełnić rodzice chrzestni,  są podane w gablocie  przy kancelarii. W piątek przed chrztem jest  dla rodziców i chrzestnych pouczenie i przygotowanie  liturgiczne tej uroczystości.
  2. Od 18 stycznia do 25 w całym Kościele Chrystusowym  przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o  Jedność Chrześcijan. Hasłem tego Tygodnia będą Słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: „Dąż do sprawiedliwości” . Materiały liturgiczne i rozważania przygotowali chrześcijanie z Indonezji. Indonezja jest największym krajem Azji Południowo-Wschodniej, tworzy ją 17 tyś. wysp, 256 mln ludności, w tym jest tylko 10% chrześcijan, reszta to muzułmanie. W nowym Roku 2019, to właśnie tamci chrześcijanie będą nas zachęcać do modlitwy o jedność wszystkich chrześcijan.  Na te dni w gablotach  przykościelnych są wywieszone terminy różnych spotkań ekumenicznych.

 

  1. Na koniec: jako ludzie związani z Jezusem   przyjaźnią zawartą w czasie chrztu św. – prośmy Maryję o łaskę wytrwania  w tej przyjaźni do końca życia: Pod Twoją obronę……….

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl