Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.04.2019  r.

NIEDZIELA PALMOWA

 

  1. Obchody uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynają w Liturgii Kościoła

     Wielki Tydzień Męki i Śmierci naszego Zbawiciela. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie  palm.

10 min. przed godz. 11.00 gromadzimy się z palmami pod krzyżem misyjnym, na placu  przykościelnym, aby w uroczystej procesji uczcić wjazd Pana  Jezusa do Jerozolimy.  Po Mszy św. –   konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę.        O godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  

2..By umożliwić wam  wszystkim przeżycie Świąt w stanie łaski uświęcającej –  będzie jeszcze  okazja do spowiedzi: w  W. Poniedz. , W. Wtorek i w Wielką  Środę  rano od godz. 7.00 – 9.00 i po południu od 17.00 do 19.00.  Natomiast w  Wielki Czwartek spowiedź – będzie  tylko rano od 7.00 – 9.00  –  ze względu na nabożeństwo  Wielkiego Czwartku w Sanktuarium w Łagiewnikach dla kapłanów z racji ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed  Świętami!

TRIDUUM  PASCHALNE  –   Wielki  Czwartek

  Rozpoczynamy o godz. 16.00 – Mszą św. Wieczerzy Pańskiej dla dzieci, a dla pozostałych Parafian Msza św. i przeniesienie Jezusa do „ciemnicy” o godz. 18.00. W tym dniu przyjmiemy Komunię św.

pod dwoma postaciami – Ciała i Krwi  Chrystusa, by głębiej przeżyć Jego obecność w chlebie i winie

Po przeniesieniu Jezusa do „ciemnicy” zachęcamy w tę Ogrojcową noc  do trwania adoracyjnego przy Chrystusie. Adoracja będzie  trwać  do północy –  od godz. 22.00 – adorację  prowadzi   młodzież,      a od 23.00 –  Siostry Zakonne mieszkające na terenie naszej Parafii.  

WIELKI  PIĄTEK – DZIEŃ ŚMIERCI JEZUSA NA  KRZYŻU.

To dzień, który jest Pamiątką  męki i   krzyżowej śmierci naszego Zbawiciela.  To jedyny dzień, w którym  Kościół powstrzymuje się  od sprawowania Mszy  św. W Wielki  Piątek zachowujemy post ścisły! Jego zachowanie jest obowiązkiem sumienia każdego  katolika!

  Oto program nabożeństw  Wielkiego  Piątku  w naszym kościele:

   –  O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich   dzieci,

   –  o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia   . W czasie tego nabożeństwa rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia  Bożego, którą przez 9 dni będziemy odprawiać aż do Niedzieli Miłosierdzia. 

   –  o godz. 16.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej dla dzieci,

   – o godz. 18.00 –  Nabożeństwo  dla pozostałych Parafian.  Po tym nabożeństwie –  przeniesienie Jezusa do grobu i tam adoracja przez całą noc z W. Piątku na W. Sobotę i przez cały dzień – aż do   Wigilii Paschalnej czyli do godz. 18.00.

 Dla lepszej organizacji adoracji nocnej –  w gablotach jest wywieszony porządek i godziny   adoracji   według  poszczególnych ulic należących do Parafii.  Starajcie się w miarę możliwości zachować  ten program i porządek. Niech w tę świętą noc nie braknie przy grobie Jezusa Jego uczniów czuwających

    –  O godz. 22.00    – ostatnia w tym Wielkim Poście wspólna  Droga Krzyżowa,

    – a o 23,00 -zapraszamy na Gorzkie Żale.

CAŁY PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA JEST W GABLOTACH I  NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII.

WIELKA SOBOTA

– czyli  Wigilia Wielkanocna – dzień pełnego zadumy i radosnego  oczekiwania na Zmartwychwstanie naszego Pana. Odwiedzajcie Chrystusa leżącego w grobie, ucałowanie Jego ran na  Krzyżu,    jest w tym dniu szczególnym wyznaniem wiary i wdzięczności za to co dla  uczynił!

Jest w Wielką Sobotę bardzo stary zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny – święcić pokarmy w naszym kościele będziemy: od 8.00-15.00 – co pół  godziny.

 Poświęcenie  pokarmów odbywa się mocą Świętego Wszechmocnego Boga, obecnego  tu w świątyni. Wchodząc do kościoła  trzeba Mu tę wiarę w Jego obecność okazać – gestem zgiętych kolan do modlitwy, adoracji czy ucałowania krzyża. To nie pokarmy w koszyczku są najważniejsze, ale On Bóg nasz Zbawiciel, który przez swoją  śmierć i zmartwychwstanie  przywrócił nam życie! Rodzice, Babcie i Dziadkowie –  uczcie dzieci i młodzież tego pięknego zwyczaju świątecznego.

Nabożeństwo Wielkiej  Soboty a po nim Procesja.   Rezurekcja rozpoczyna się o godz. 18.00.

 W Wielką Sobotę  zalecany jest post od pokarmów mięsnych aż  do rezurekcji!

 

              NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

–  to NAJWIĘKSZE  Święto naszej religii. Msze św. jak w niedziele – Komunia św. przyjęta w tym dniu  jest aktem przyjęcia Boga do siebie i udział w Jego zwycięstwie nad grzechem, śmiercią i szatanem.   

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl