Odpust Miłos.Bożego

Ogłoszenia Duszpasterskie –  8.04.2018 r.

 

Święto Miłosierdzia Bożego – Odpust Parafialny

 

 

  1. „Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich,

pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego. … niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat… wybieleją”- takie słowa mówił Jezus do Siostry Faustyny, a  Święty Jan Paweł II ustanowił to Święto dla całego Kościoła. I przykazał nam : ”bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia…. niech z Krakowa ta iskra Miłosierdzia  zapala cały świat” .

  1. Świętujemy zatem  dziś uroczyście nasz Odpust Parafialny, w

którym uczymy się być ludźmi miłosierdzia, i mieć w sobie wyobraźnię miłosierdzia

Dziś nawiedzając nasz kościół i spełniając wszystkim dobrze znane warunki, można uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych.   

 Msze św. dziś są odprawiane w porządku niedzielnym. Centralna  MSZA ŚW. tzw. SUMA ODPUSTOWA będzie o godz. 12.00, a po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i  Koronka do Miłosierdzia Bożego.  

Zapraszamy – ta Msza św. będzie koncelebrowana przez kapłanów z naszego Dekanatu. A zamiast Mszy św. o godz. 13.00, będzie dziś  Msza św. w Godzinie Miłosierdzia czyli o 15.00,  koncelebrowana przez kapłanów pracujących w naszej Parafii. Jezus w  tej Godzinie rozdaje potężne łaski dla tych, którzy Go o niej poproszą.

Przypomnijmy, że relikwie  św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II są na stałe umieszczone w bocznej kaplicy. Dziś  jest dobra okazja aby je uczcić, przez ucałowanie.    

3.Przedłużeniem Święta Bożego Miłosierdzia jest Tydzień Miłosierdzia, który jest także po to, by nam dać okazję do bycia miłosiernym na co dzień.  Niech chorzy, zapomniani, zagniewani, zagonieni, smutni, traktowani „z góry” – doznają  ciepła naszego miłosierdzia i mocy Bożego przebaczenia. Niech nikomu nie zabraknie „wyobraźni miłosierdzia”! Odnajdźmy w tym Tygodniu, tych, którzy zaniedbali sakramenty św. i sprowadźcie do nich kapłana z posługą sakramentalną.

  1. We wtorek najbliższy po Mszy św. wieczornej, czyli o 18.45 zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny. Spotkanie w Sali Klubu Seniora.
  2. A w piątek 13 kwietnia – kolejny Dzień Nowenny w intencji naszej Ojczyzny – z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i po niej na Różaniec w intencji naszego narodu i podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad nami. Niech  nie braknie na tym nabożeństwie, tych, którym troska o Ojczyznę, naszą ziemską Matkę jest bliska i bardzo ważna.

 

                              AKT  ZAWIERZENIA …….

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl