Ogłoszenia duszpasterskie na 1.02.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 1.02.2009 r.

IV Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 za koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu dziecięcego wokalno- instrumentalnego „Capella św. Cecylii” pod dyrekcją P. Małgorzaty Mazur. Zespół zaśpiewa już w czasie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

2. Jutro świętujemy Święto MB Gromnicznej czyli Święto Ofiarowania Pańskiego. Choć nie jest to Święto obowiązujące w sumieniu – to znajdźmy czas, by okazać MB swoje przywiązanie i dziecięcą miłość przychodząc jutro na Mszę św.

Msze św. będą u nas w kościele o godz. 8.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Ileż jest w życiu takich zdarzeń, że nie umiemy odnaleźć światła i drogi – Maryja to światło ukazuje niezawodnie! Przyjdźmy do Niej!

Święto MB Gromnicznej jest XIII Dniem Życia Konsekrowanego – centralne uroczystości dla Krakowa będą w Parafii Bożego Ciała na Kazimierzu, będzie im przewodniczył nasz Ks. Kardynał i będą transmitowane przez TV Trwam i Radia Maryja. Jutrzejsza (2.02) składka w kościołach jest – z woli Ks. Kardynała – przeznaczona dla zakonów kontemplacyjnych borykających się z różnymi trudnościami, także finansowymi. Bóg zapłać!

3. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających z Parafii na zimowisko w Sromowcach Wyżnych. Spotkanie będzie w sali Klubu Seniora. Więcej informacji…

4. A w czwartek o godz. 18.30 także w sali Klubu Seniora będzie spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą o godz. 8.00, 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia, o 17.00 – dla dzieci, o 18.00 i o 19.00 – dla młodzieży oazowej, Kręgów Rodzin i dla klas trzecich gimnazjum, dla młodzieży, która już niedługo ma przyjąć sakrament bierzmowania.

Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30, chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.

6. A najbliższa sobota jest Pierwszą miesiąca – nabożeństwo do Najświętszego Serca NMP odprawimy o 7.45, o 8.00 będzie Msza św. „o rychłe wyniesienie na Ołtarze Jana Pawła II” i o 21.00 „Wieczór z Janem Pawłem II”. Zapraszamy.

7. Jeden raz w miesiącu klękamy przed Najświętszym Sakramentem na adorację i w ten sposób uczymy się rozmawiać z Bogiem w takiej formie. Uczynimy to teraz – a kto może niech uklęknie, a ci co nie mogą niech inną postawą czczą naszego Boga….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl