Ogłoszenia na 17.04.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.04.2011 r.

NIEDZIELA PALMOWA

1. Obchody uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynają w Liturgii Kościoła

Wielki Tydzień Męki i Śmierci naszego Zbawiciela. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o 11.00 konkurs dla dzieci na najpiękniejszą, zrobioną osobiście palmę. Na 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

2..By umożliwić wam wszystkim przeżycie Świąt w stanie łaski uświęcającej – a takie przeżywanie jest prawdziwym świętowaniem – będzie okazja do spowiedzi: w W. Poniedz., W. Wtorek i W. Środę: od 7.00- 9.00 i od 16.00-19.00, natomiast w Wielki Czwartek spowiedź – będzie tylko rano od 7.00- 9.00 – ze względu na nabożeństwa Wielkiego Czwartku w Sanktuarium w Łagiewnikach dla wszystkich kapłanów z racji Roku Kapłańskiego. Będziemy tam wszyscy wraz ze Służbą Liturgiczną!!

3. A oto porządek nabożeństw Wielkiego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – jest pamiątką ustanowienia przez Chrystusa Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa: rozpoczynamy o godz. 16.00 – Mszą św. Wieczerzy Pańskiej dla dzieci, a dla pozostałych Parafian Msza św. i przeniesienie Jezusa do „ciemnicy” o godz. 18.00. W tym dniu przyjmiemy Komunię św. pod dwoma postaciami – Ciała i Krwi Chrystusa

Po przeniesieniu Jezusa do „ciemnicy” zachęcamy w tą Ogrojcową noc do adoracji, która trwać będzie do północy.

Adorację od godz. 22.00 – prowadzi młodzież, a od 23.00 Siostry Zakonne.

WIELKI PIĄTEK

– to dzień zbawienia czyli krzyżowej śmierci naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Kościół w tym dniu powstrzymuje się od sprawowania Mszy św. Uczcimy natomiast Chrystusa w tym szczególnym dniu przez adorację krzyża i przez udział w nabożeństwach:

– od 8.30 pójdziemy do chorych z posługą sakramentalną – prosimy zgłaszać adresy chorych, którzy chcą na Święta przyjąć Komunię św.

– O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci,

– o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia . W czasie tego nabożeństwa rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą przez 9 dni będziemy odprawiać przed Świętem Miłosierdzia Bożego po Mszach św. wieczornych.

– o godz. 16.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej dla dzieci,

– o godz. 18.00 dl pozostałych. Następnie – przeniesienie Jezusa do grobu i tam adoracja przez całą noc i dzień – aż do Wigilii Paschalnej czyli do godz. 18.00 w Wielką Sobotę,

Dla lepszej organizacji w gablotach jest wywieszony porządek adoracji Pana Jezusa w Grobie według poszczególnych ulic należących do Parafii. Starajcie się w miarę możliwości zachować go, ta kolejność jest w gablotach i na naszej stronie internetowej.

O godz. 22.00 – ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa,

o 23,00 – Gorzkie Żale. Przypominamy, w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!!

WIELKA SOBOTA

– to Wigilia Wielkanocna – dzień pełnego zadumy i radosnego oczekiwania na Zmartwychwstanie naszego Pana.

Nabożeństwo Wigilii Paschalnej i po nim procesja Rezurekcyjna rozpocznie się o 18.00.

Na to nabożeństwo i na procesję przynieśmy świece.

Jest w Wielką Sobotę bardzo stary zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny – święcić pokarmy w naszym kościele będziemy: od 8.00-15.00 – co pół godziny.

Przychodząc tutaj z pokarmami do poświęcenia trzeba uklęknąć na chwilę przed Jezusem w Grobie i po krótkiej adoracji ucałować z szacunkiem Jezusowy Krzyż. Niech rodzice uczą swoje dzieci tego pięknego zwyczaju. Ucałowanie krzyża św. w tych godzinach jest szczególnym wyznaniem swej wiary i podziękowaniem Zbawicielowi za nasze odkupienie. W Wielką Sobotę jest zalecany post od pokarmów mięsnych!!!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

– NAJWIĘKSZE Święto naszej religii. Msze św. jak w niedziele – Komunia św. przyjęta w tym dniu jest aktem przyjęcia Boga do siebie i udział w Jego zwycięstwie nad grzechem, śmiercią i szatanem.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl