Ogłoszenia na 18.04.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.04.2010 r.

3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś Miasto Kraków i my – jego mieszkańcy – jesteśmy świadkami historycznych wydarzeń – pogrzebu tragicznie zmarłego Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Ich grób w krypcie „Srebrnych Dzwonów” wraz z tablicami pamiątkowymi zamordowanych w Katyniu oraz tych, którzy zginęli w katastrofie jadąc tam oddać im hołd – będą dla potomności miejscem pamięci o szlachetnych, wielkich Polakach zamordowanych w Katyniu i o tych, którzy tę pamięć uporczywie przywracali.

Niech ta wypróbowana pomoc, jaką jest modlitwa nieustannie im towarzyszy.

2. Byśmy bardziej ukochali Słowo Boże, znali Go, mieli do niego zaufanie i żyli nim na co dzień – Biskupi Polscy ustanowili dziś Niedzielę Biblijną. W tym najbliższym tygodniu miejmy „pod ręką” Pismo św. czytajmy go, módlmy się jego Słowami. Pamiętajmy, że „nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa”.

3. W najbliższy piątek w Liturgii Kościoła UROCZYSTOŚĆ św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski. W Gnieźnie odbędą się centralne uroczystości. W piątek – z racji tej Uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W najbliższą sobotę i niedzielę wyjeżdżamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych w Sudetach: na górę św. Anny , Bard Śląskiego, Wambierzyc i do MB Śnieżnej na górze Iglicznej. Wyjazd w sobotę o godz. 5.30 i powrót w niedzielę wieczorem. Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc w autokarze. Prosimy się zapisać w zakrystii.

5. Pierwsza Komunia św. dzieci będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 10.30. W tym samym dniu o godz. 13.00 będzie I Rocznica Komunii św. dla dzieci z klas trzecich. Polecamy waszym modlitwom te dzieci i ich rodziny.

6. Natomiast sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Bp Józef Guzdek w niedzielę 30 maja o godz. 13.00 – w czasie Kanonicznej Wizytacji naszej Parafii. Wizytacja Biskupia będzie miała miejsce w dniach 30 – 31 maja br. Dokładniej będziemy informować w następne niedziele.

7. I na koniec polećmy Miłosierdziu Bożemu dusze tragicznie zmarłych w katastrofie:

„ Anioł Pański zwiastował Pannie Maryji ……”

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl