Ogłoszenia na 4Ndzadw

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.12.2015 r.

IV Niedziela Adwentu

         

  1. Jeszcze tylko cztery dni do Bożego Narodzenia. Trzeba siebie i bliskich

dopilnować, by zewnętrzne porządkowanie naszych domów i mieszkań nie zabrało nam całego tego czasu – bo serce, sumienie i dusza czeka na „ swoiste porządki”. Temu będą służyć dyżury Księży w konfesjonałach – okazja do spowiedzi będzie dziś w czasie każdej Mszy św., w poniedziałek , wtorek i środę – rano od 6.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 20.00. A w Wigilię spowiadać będziemy tylko rano od 6.00 do godz. 10.00.  Nie zostawiajmy tego obowiązku na ostatnie godziny!

  1. W środę o godz. 15.00 będzie Wigilia dla samotnych. Najpierw wspólnie odmówimy w sali widowiskowej Koronkę do Miłosierdzia Bożego za nasze rodziny a po modlitwie życzenia świąteczne z opłatkiem w ręku, agapa i wspólne kolędowanie. Zapraszamy.
  2. A w czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Najpierw – przy rodzinnym stole w domach Wieczerza Wigilijna, a o północy Pasterka.

Jak głosi stara, polska tradycja: po ukazaniu się pierwszej gwiazdy na niebie rozpoczynamy Wieczerzę Wigilijną. Na samym początku uczcijcie Księgę Pisma św.- odczytując fragment z Ewangelii opisujący narodzenie Chrystusa, potem – miejcie odwagę uklęknąć z całą rodziną do wspólnej modlitwy w której    ogarnijcie wszystkich ludzi potrzebujących, wszystkie trudne sprawy waszych rodzin, pamiętajmy o zmarłych, a dopiero wtedy z   opłatkiem w ręku przekazujcie życzenia pełne miłości, bogactwo swojego serca, nie bójcie się powiedzieć piękne słowa, których tak rzadko na co dzień używamy.

Nic też nie zastąpi żywego śpiewu kolęd – pielęgnujmy ten piękny zwyczaj. Przygotujcie wcześniej teksty kolęd do śpiewania dla wszystkich!

W Wigilię Bożego Narodzenia jest zalecany post od pokarmów mięsnych! Brońmy się przed tym, by ktokolwiek lub cokolwiek zakłóciło nasze świętowanie. Niech dzieci i młodzież widzą i przeżywają to piękne religijne i polskie przeżywanie Wigilii.          O północy zapraszamy do kościoła na Pasterkę.

Jak co roku poprzez ofiary złożone na Pasterce wspomagamy wielkie Dzieło SOS –

Ratowania Życia Nienarodzonych dzieci i ich matek. Uratować życie człowiekowi – to wielkie dzieło, którego Bóg na pewno nie zapomni! Bóg zapłać!

  1. W piątek – Święto Bożego Narodzenia . Msze św. będą w takim porządku jak w niedzielę. Pamiętajmy, że jest to dzień głębokiej radości z przyjścia Nowonarodzonego Chrystusa – Dzień Rodziny. Przeżyjmy go w gronie swojej kochanej, najbliższej rodziny.
  2. Sobota – drugi dzień Świąt – to Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia w tradycji polskiej – Msze św. będą o tych samych godzinach jak w   niedzielę. W tym dniu chcemy naszymi ofiarami wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Prosimy zgłosić chorych i starszych nie wychodzących z domu – przyjdziemy do nich z posługą sakramentalną – w środę w godz. od 9.00 do 11.30.

            7.Jeszcze dziś nasz Caritas rozprowadza na stolikach przed kościołem świece na wigilijny stół – jako pomoc dla biednych dzieci. Mają też opłatki i sianko dla pomocy w duszpasterstwie dzieci i młodzieży w naszej Parafii.

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl