Ogłoszenia na 8.05.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 8.05.2011 r.

3 Niedziela Wielkanocna

1. Za te wielkie przeżycia duchowe, uniesienia modlitewne i umocnienie na duchu spowodowane beatyfikacją naszego Papieża Jana Pawła II cały świat dziękuje Bogu. To wielki Boży znak i wezwanie dane od Boga dla naszego pokolenia.

Dziś Kraków – Miasto Błogosławionego – jest miejscem szczególnej wdzięczności i dziękczynienia Bogu za te wielkie dzieła. Czynimy to w tradycyjnej procesji z Wawelu na Skałkę i w czasie tam odprawianej koncelebrowanej Mszy św. przez tylu Biskupów i Kapłanów. Wszyscy są do tej modlitwy zaproszeni. Niech nowy Błogosławiony Jan Paweł II widzi u swoich rodaków umocnioną wiarę i nową nadzieję. Początek procesji na Wawelu o godz. 8.30.

2. Najpiękniejszy miesiąc roku poświęcony jest czci Maryi Matki Bożej. Codziennie odprawiamy nabożeństwo majowew czasie którego uczymy się prawdziwie kochać Maryję i uciekać się do Jej pośrednictwa przed Bogiem. W tym roku staje obok swojej ukochanej Matki Jan Paweł II gotowy wraz z Nią pomagać swym dzieciom. Niech tej maryjnej pobożności uczą się dzieci, młodzież i rodzice. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.

3. W najbliższą niedzielę w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas drugich. Około 40 rodzin będzie przeżywać pierwsze, sakramentalne spotkanie z Panem Jezusem swych dzieci. Kwadrans przed jedenastą rozpocznie się Msza św. pierwszokomunijna, a na nabożeństwo do Matki Najświętszej dzieci przychodzą na godz. 16.00.

W tym samym dniu o godz. 13.00 będzie I Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas trzecich.

Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.

4. Następna niedziela w całym Kościele to Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza – dzień wielkiej modlitwy Kościoła o powołania do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym. Wśród tych modlitw niech nie braknie i naszej o powołania z naszej wspólnoty.

5. W czasie dzisiejszej, dziękczynnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będziemy się także modlić za rodziny dzieci komunijnych. Kto może niech na czas adoracji uklęknie ………

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl