Ogłoszenia Ndz3adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 13.12.2015r.

III Niedziela Adwentu

 

1.Różowy kolor szat liturgicznych mówi nam dziś o autentycznej radości chrześcijanina, która zawsze płynie z bliskości Boga. Jest już trzecia niedziela Adwentu – nasze spotkanie z Jezusem blisko. Zapytajmy siebie : czy mam powody do tej prawdziwej radości?, co niosę w sercu na spotkanie z Panem? Tak naprawdę Boże Narodzenie jest wtedy, gdy do swojego   serca przyjmujemy Komunię św. Wszystko inne jest oprawą i dodatkiem do świętowania!

W tym trzecim tygodniu Adwentu we wszystkich nabożeństwach będziemy się modlić o życie religijne i chrześcijańskie w naszych rodzinach.

Korzystajcie z możliwości przyjęcia sakramentu pokuty – spowiadamy codziennie od 6.00 do 8.30 i kwadrans przed każdą Mszą św. W pobliskich, krakowskich kościołach zakonnych są w ciągu dnia dyżury w konfesjonałach.

Zapraszamy na Roraty – codziennie o 6.30, niech do tej wspólnoty, która codziennie przychodzi dołączą ci, którzy jeszcze nie doznali radości z tej ofiary dla Boga uczynionej. A ufamy, że każdego z naszych Parafian stać na taki gest wobec Boga i Jego Matki.   Od czwartku w czasie Rorat odprawiać będziemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

  1. Tak jak w poprzednie lata można pomóc biedniejszym od nas. W tym celu jest wystawiony kosz, w kościele i pasażu, aby do niego składać żywność, którą podzielimy się w Święta z tymi, którzy nie mają. Z kartką świąteczną i życzeniami od Parafian te wasze dary zostaną zaniesione tam gdzie potrzeba. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

 

  1. Będzie także w naszej Parafii jak co roku, zorganizowana Wieczerza Wigilijna dla samotnych i tych, którzy musieliby być sami w wieczór wigilijny. Dla lepszej organizacji prosimy zgłaszać się w naszym Caritasie lub w kuchni – miejsca nie powinno dla nikogo zabraknąć. Wigilia będzie w środę 23   grudnia o godz. 15.00. Rozpoczniemy ją w sali widowiskowej od odmówienia wspólnie Koronki do Miłosierdzia Bożego i życzeń z opłatkiem w ręku, a potem wieczerza wigilijna i wspólne śpiewanie kolęd.

 

  1. Przed wejściem do kościoła nasz Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny jako Świąteczną Pomoc dla najuboższych dzieci. Są też opłatki, a sianko na stół wigilijny, rozprowadzane przez dzieci i młodzież mają być okazją do otrzymania ofiar które, mają im pomóc wyjechać na zimowy   odpoczynek wraz z Księdzem i Siostrą.

            Serdeczne podziękowanie Siostrom Józefitkom za posługę dostarczenia wam do domów opłatka na Wigilię. Siostry należą także do naszej wspólnoty parafialnej i pracują dla nas. Bóg zapłać im za to.

.           5.Prosimy zgłaszać adresy chorych, którzy chcą na Święta pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię św. – przyjdziemy do nich z posługą sakramentalną w środę przed świętami 23 grudnia w godz. Od 9.00 do 10.30.

  1. Od kilku dni w polskich kinach można oglądać film o życiu Papieża Franciszka pt. „Franciszek”. Zachęcamy do wybrania się do kina, film ten będzie wyświetlany w Multikinie w najbliższy czwartek o godz. 19.15, gdzie na hasło PARAFIA można kupić tańszy bilet za 12 zł. 7. Nasza Parafialna Rodzina Radia Maryja zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny w środę o godz. 17.30 i na spotkanie po Mszy św. Wieczornej w Sali Klubu Seniora.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl