Święta Rodzina 2018

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.12.2018 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

  1. Dziś w Święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu – Jezusa, Maryję i Józefa –  jest dziś okazja podziękować Bogu za swoją rodzinę i za  tyle  wspaniałych  rodzin w naszej wspólnocie parafialnej i prosić Go o opiekę i wytrwałość w wypełnianiu swego powołania.  Niech dobre, otwarte, życzliwe, pełne ciepła i miłości dzieci wychodzą z takich wspólnot. Ale nie zapominamy dziś w modlitwach o rodzinach rozbitych, niesakramentalnych związkach,  o rodzinach, w których  zabrakło miłości, wierności, zgody i przebaczenia, o rodzinach, w których zabrakło Boga i Jego praw, o rodzinach niszczonych przez alkohol , zdrady i inne nałogi.

Składamy ich problemy i ich codzienne, nieraz bardzo ciężkie życie, w ręce najpiękniejszej i najświętszej Rodziny z Nazaretu. Ufamy, że Dobry Bóg przyniesie im ulgę, pomoc i prawdziwy powrót do jedności. Niech  odczują naszą chrześcijańską bliskość i solidarność z nimi.

  1. Święto św. Rodziny jest patronalnym Świętem Kręgów Rodzin Domowego Kościoła – istniejącym Kręgom wyrażamy wdzięczność za współpracę i modlitwę.

A  nowe, młode  rodziny zapraszamy do ubogacania swego życia i małżeństwa we wspólnocie Kręgów Rodzin przy naszej Parafii. Zgłaszajcie u Księży chęć podjęcia takiej inicjatywy w swoim życiu małżeńskim.  Skorzystajcie z tej duchowej oferty i zaproszenia.

  1. Jutro – ostatni dzień Starego 2018 Roku. Zapraszamy na  uroczyste zakończenie  tego okresu w naszym życiu. To nabożeństwo rozpocznie się  o godz. 17.30 Nieszporami ku czci NMP, z Którą wyśpiewamy dziękczynienie Bogu za otrzymane dary w  Starym Roku.  A po nieszporach Msza św. (koncelebrowana przez wszystkich kapłanów) dziękczynno – błagalna zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu z prośbą o  błogosławieństwo Boże na Nowy Rok 2019.   Każdy z nas ma do powiedzenia Jezusowi jakieś słowo podziękowania, przeproszenia i prośby – dlatego  zapraszamy serdecznie  na to nabożeństwo. Jezus mówi: ”Beze Mnie nic uczynić nie możecie”. Więc przyjdźmy do Niego!
  2. We wtorek pierwszy dzień  Nowego Roku 2019 – Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi  Msze św. będą  odprawiane w porządku niedzielnym. .

 Pierwszy dzień Nowego Roku to kolejny  Światowy Dzień  Pokoju. To wielka okazja do  modlitwy i prośby do Chrystusa – Księcia  Pokoju o pokój między narodami, pokój w rodzinach i w naszych sercach. Dbajmy i strzeżmy przyjaźni z Nim a wtedy pokój  Boży będzie naszym udziałem.

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. 6.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie Parafii na  tradycyjny, wspólny OPŁATEK  i śpiewanie kolęd do sali widowiskowej.
  2. Od środy 2 stycznia rozpoczynamy kolędę czyli wizytę duszpasterską przez kapłanów, waszych duszpasterzy. Porządek kolędy jest rozpisany w gablotkach jest też wypisany na naszej stronie internetowej Parafii. Dwa dni wcześniej ministranci   lub lektorzy zawiadomią was  o przybliżonej godzinie odwiedzin Księdza. Przygotujcie odpowiednio swoje mieszkanie na tego typu odwiedziny. Może się uda, by wszyscy z rodziny byli obecni.

           Na koniec  módlmy się za nasze rodziny:    „ Boże Dobry i Miłosierny, polecamy Twojej opiece nasz dom, całą rodzinę i wszystko, co posiadamy. Błogosław nam, strzeż od złego, chroń w niebezpieczeństwach, zachowaj od nieszczęść i umacniaj naszą wiarę. W smutku i cierpieniu daj ufną nadzieję.  Spraw, abyśmy zawsze byli złączenie z Tobą i z Twoją  Matką Maryją,

 Przez Chrystusa Pana naszego.  Amen.

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl