Święto Trzech Króli

Ogłoszenia duszpasterskie – 6.01.2019 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

 

 

  1. Dziś Święto Trzech Króli, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Trzej Mędrcy ze  Wschodu  jako  przedstawiciele świata pogańskiego przychodzą do  Chrystusa, aby na kolanach złożyć Mu hołd jako Zbawicielowi świata i człowieka. A my dziś żyjemy w takim świecie, gdzie  współcześni poganie  już nie na kolanach,  ale  w imię pseudonauki i sfałszowanej totalnie prawdy, całkiem  świadomie chcą  zniszczyć  Jego Królestwo! My wiemy jedno, „że bramy piekielne nie zwyciężą Jezusowego Kościoła” Dlatego nie  przestajemy  ratować ich naszymi modlitwami i przykładem życia.

Na każdej Mszy  św. poświęcimy  kadzidło i kredę:

Kredą poświęconą na drzwiach swoich domów wypisujemy pierwsze litery imion trzech mędrców i rok obecny – to znak przyjęcia Chrystusa jako Bożego  Przewodnika  na ten nowy rok.

A woń kadzidła roznosząca się po mieszkaniu ( a czasem po całym bloku czy domu)  – niech  przypomina o obowiązku codziennej rozmowy człowieka  z Bogiem czyli modlitwy.

 

  1. Dzisiejsze Święto  jest dniem naszej modlitewnej troski i pamięci o

misjach i misjonarzach tam pracujących.  Niech  takich intencji nie braknie dziś w naszych modlitwach. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę – prześlemy je naszym polskim misjonarzom.

  1. Od jutra dalszy ciąg kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich, z modlitwą , poświęceniem mieszkania i kapłańskim błogosławieństwem. Nasi lektorzy czy ministranci informują dwa dni  wcześniej o przybyciu Księdza, gdy kogoś nie zastaną w domu mają zostawić zawiadomienie w listowniku lub w drzwiach mieszkania. Gdyby wystąpiły jakieś wątpliwości, to programy kolędy są rozpisane i wywieszone w gablotach przykościelnych i są też na naszej stronie internetowej Parafii.   Bardzo prosimy o przygotowanie  mieszkania na takie spotkanie – chcielibyśmy – jeśli to możliwe – spotkać się ze wszystkimi członkami rodziny. Jeśli mieszkają u nas nowi Parafianie   czy rodziny, które chcą skorzystać z błogosławieństwa Boga,  prosimy zgłosić ministrantom zapowiadającym kolędę swój adres, lub Księżom w kancelarii czy zakrystii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny  mieszkające przy ulicach poza rzeką  Białuchą, ul. Bema, Moniuszki, Brodowicza, Grochowskiej, Sowińskiego, Garczyńskiego, Chrobrego i częściowo Cieplińskiego.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczornej – o godz. 19.00, zapraszamy na wspólny opłatek wszystkie grupy  duszpasterskie  do naszej Sali widowiskowej.

 

  1. W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi dla dzieci i młodzieży, przypominamy rodzicom, by wyjeżdżającym dzieciom na różne obozy,  uświadomili, że tam też trzeba spełniać obowiązki wobec  Boga: niedzielnej Mszy św., codziennej  modlitwy i czynów miłosierdzia.

 

  1. Abyśmy wytrwale szukali Boga przez całe życie, prośmy Matkę  Najświętszą: Pod Twoją obronę ……..

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl