Uroczystość Najświętszej Trójcy

 • Tajemnica dzisiejszego Święta –  o Bogu w Trójcy  Świętej Jedynym wyraźnie mówi, że my chrześcijanie jesteśmy ludźmi z innego świata, ze świata Bożej Miłości, który  Jezus przyniósł na świat. Dlatego  mamy być ludźmi  o jasnym i przeźroczystym stylu życia wartościami  Bożymi i szanującymi bliźnich. To jest przesłanie tej dzisiejszej  niedzieli i jej tajemnicy o Bogu Trójjedynym.
 • A w najbliższy czwartek Boże Ciało.  czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Wielkie  Święto Bożej Obecności i  Miłości ukrytej pod postacią Chleba. To dzień szczególnego  świadectwa   swojej wiary  i swoich przekonań – przed Bogiem i ludźmi –  poprzez udział we Mszy św. i w  procesji Bożego Ciała. Procesji Eucharystyczna  jest  wyrażeniem na zewnątrz  swojego  przywiązania do religii i do Jej Założyciela – Jezusa Chrystusa,  obecnego wśród nas.
 • Porządek  odprawiania Mszy św. będzie niedzielny, nie będzie  tylko Mszy św. o godz. 13.00, dlatego, że  nasze  świętowanie Bożego Ciała rozpocznie się  Mszą św. o godz. 16.00 (odprawioną w kościele) i po Mszy św. pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym. W tym roku taką trasą: wyjdziemy od kościoła w ul. Bandurskiego, potem ulicą Bema, ulicą Grochowską, Brodowicza, ul. Nadbrzeżną i ul. Lotniczą – do klasztoru Sióstr Duchaczek, tam będzie zakończenie procesji i uroczyste błogosławieństwo dla uczestników.
 • Jak zwykle, wg. tradycji zatrzymamy się przy czterech ołtarzach: pierwszy:  na skrzyżowaniu ulic Bema i Olszańskiej, drugi ołtarz będzie przy skrzyżowaniu ulic  Bema i Grochowskiej,  trzeci przy ul. Nadbrzeżnej i czwarty, przy domu Sióstr Duchaczek przy ul. Lotniczej 4.
 • O przygotowanie ołtarzy prosimy: Rodzinę  Róż Różańcowych i Radio Maryja,  Kręgi Rodzin i Lektorów,   Zespół Caritas i pracowników kuchni i Siostry.
 • Dzieci pierwszokomunijne i starsze w białych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty i mali chłopcy dzwoniący dzwonkami w czasie procesji niech przyjdą na próbę  jutro tj. w poniedziałek   na godz. 17.30 – spotkanie  przy kościele. 
 • Prosimy z trasy procesji  usunąć na ten czas od.16.00 – 18.00 samochody a okna i balkony  przyozdobić wypada symbolami religijnymi –  według własnego uznania. To  powinno być widoczne dla  wszystkich, gdzie, w których mieszkaniach żyją  ludzie szanujący Boga i cieszą się z Jego przejścia obok.
 • Przypominajcie o procesji i o przystrojeniu swych okien,  swoim sąsiadom! –  a może trzeba komuś starszemu pomóc w dekoracji?
 • Po procesji będzie jeszcze  Msza św. w kościele – ok. godz. 18.00.
 • Święto Bożego Ciała przedłuża się na tzw. Oktawę czyli na kolejne osiem dni.   Codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00  będziemy odprawiać procesję z Najśw. Sakramentem wokół  placu przykościelnego. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.  Przychodźcie rodzice z dziećmi na procesję, niech usłana kwiatami trasa procesji będzie wyrazem waszej wiary, którą od dzieciństwa  umacnia w nas Jezus Chrystus. Pomóżcie swoim dzieciom, po dziecięcemu przeżywać bliskość Boga.  Niech ministranci i lektorzy zmobilizują się do gorliwej służby przy ołtarzu na te święte dni!
 • Zachęcamy i zapraszamy na  Marsz dla  Życia i Rodziny, który dziś przejdzie ulicami  Krakowa z Placu Matejki pod hasłem: ”Brońmy Rodziny”. Na  zakończenie marszu  – w parku Jordana będzie wielki piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.
 • W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży, jest to także duchowe przygotowanie do wakacji dla dzieci z rodzin wierzących rodziców. Zapraszamy zatem dzieci we wtorek, do odprawienia przedwakacyjnej spowiedzi: od godz. 17.00 -19.00, a w środę na Mszę  na zakończenie roku szkolnego: Msze św. będą: o godz. 8.00,9.00 i 10.00, w czasie których także będzie okazja do spowiedzi. klasy VII, VIII i III Gim Mszę na zakończenie będą mieć we wtorek o godz. 18.00.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższą środę na  Mszę św. w intencji Ojczyzny i polskiego Rządu na godz. 18.00 a po niej na spotkanie w Sali Klubu Seniora.
 • W przyszłą niedzielę, po Mszach św. przed kościołem będzie okazja okazać miłosierdzie bardzo chorej dwuletniej dziewczynce Lence, którą czeka, ratująca życie operacja. Kto może niech miłosiernie pomoże. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl