Urocz.Chrystusa Króla

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.11.2017 r.
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś w I Rocznicę zawierzenia Chrystusowi Królowi Wszechświata nas wszystkich i całego współczesnego świata – uświadamiamy sobie, że Ten właśnie Król uczy nas budowania na ziemi i w swoich sercach królestwa miłości, prawdy, sprawiedliwości, pokoju i szacunku wobec każdego człowieka, który jest tak jak my dzieckiem Bożym. Naszą wdzięczność Królowi okażemy dziś po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 – Aktem oddania się Chrystusowi Królowi Wszechświata, czyli zawierzeniem Mu na nowo swojego życia, naszych rodzin i całej Ojczyzny. Oznacza ten Akt także chęć przyłączenia się do budowania Królestwa Jezusa na ziemi. Niech Miłosierny Jezus pobłogosławi te nasze dobre postanowienia.
2. Dziś – w kolejną niedzielę listopada zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych – o godz. 17.30.
3. Codziennie o godz. 7.00 odprawiamy Mszę św. gregoriańską za waszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do udziału! Pamiętajmy, że cały miesiąc listopad, to czas szczególnej modlitwy za zmarłych – przekazujmy tę piękną Tradycję Kościoła młodzieży.
4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca grudnia: – w I Piątek Msze św. ku czci NSPJ będą o 7.00, 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi będzie rano od 7.30 i po południu od 16.30, chorym zaniesiemy do domów Komunię św. w godzinach rannych w piątek i w sobotę.
W I Sobotę miesiąca : o 7.45 – piętnastominutowe nabożeństwo wynagradzające MB za zniewagi ludzkimi grzechami, o 8.00 Msza św. „o opiekę św. Jana Pawła II nad naszą Parafią” i po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec – o 9.30 uroczyste błogosławieństwo.

5. Następna niedziela – to I Niedziela Adwentu – wspaniałego, radosnego i pełnego zadumy czasu oczekiwania i przygotowania się do spotkania z Chrystusem w Święta Bożego Narodzenia. Od tej duchowej, adwentowej gotowości będzie zależało w jaki sposób przeżyjemy zbliżające się Święta! I czy Jezus będzie mógł nam dać to co nam przynosi w Boże Narodzenie na ziemię
Trzeba, w czasie Adwentu duchowo się odrodzić i umocnić, aby nie rozminąć się z przychodzącym Jezusem! Trzeba się z Bogiem i z ludźmi pojednać przed Świętami! Pomyślmy w tym tygodniu: jak zorganizować swój czas i pracę, jak pomóc dzieciom i młodzieży w przychodzeniu na Roraty, jak ich przekonać, że trzeba się za młodu nauczyć wyrzekać różnych rzeczy po to, aby stawać się coraz większym i bogatszym. Ale też pamiętajmy o tym co mówi Jezus, że wielkie rzeczy wiele muszą kosztować.
Roraty, czyli uroczysta Msza św. ku czci Maryi, będą codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 , a w niedziele o godz. 8.00.
6. Studentów zapraszamy w tym tygodniu – w środę na godz. 20.00 – zapraszamy także tych studentów, którzy już mają ustalone terminy wykładów i innych zajęć, by pomyśleli o, że w środy o 20.00 Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii czeka i zaprasza do kontynuowania formacji duchowej wyniesionej z rodzinnych domów czy duszpasterstw parafialnych. Przyjdźcie i zobaczcie !
7. Zbliżają się Święta, w czasie których wigilijnym stole powinien pojawić się poświęcony opłatek – symbol i znak obecności Jezusa przy naszym wigilijnym stole. Ponieważ w tym roku Siostry nie przyjdą do waszych domów z opłatkami, więc musimy to zorganizować inaczej. Opłatki poświęcone będą – w dni powszednie tygodnia – na stoisku prasowym w pasażu, a w niedziele po Mszach św. przed kościołem lub w zakrystii.
do nabycia – w ciągu dni powszednich – na stoisku prasowym w pasażu, a w niedziele przed kościołem lub w zakrystii.

AKT ZAWIERZENIA CHRYSTUSOWI KRÓLOWI ……..
AKT ZAWIERZENIA ………..

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl