Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

 • Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Szczególnie w tym dniu, oddając cześć Eucharystycznemu Panu, towarzyszy nam sługa boży kard. Stefan Wyszyński, którego beatyfikację będziemy przeżywać 12. września tego roku.
  • Porządek Mszy świętych niedzielny z jedną zmianą: nie będzie Mszy o godz. 13.00, ale będzie Msza święta koncelebrowana o godz. 16.00, po której  wyruszymy z Procesją Eucharystyczną. Procesja przejdzie ulicami: Moniuszki, Kielecką, Zaleskiego oraz Bandurskiego do powrotu na plac kościelny. Zapraszamy panów do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, wszystkich parafian do celebrowania tej wspaniałej uroczystości.
  • Prosimy z trasy procesji usunąć na ten czas (od 16.00 do 18.00) samochody, a okna i balkony przyozdobić symbolami religijnymi.
  • W czasie Mszy św. i procesji będzie nam towarzyszyła – jak co roku – orkiestra z Luborzycy.
  • Pana Jezusa będziemy nieść w nowej Monstrancji, która jest darem ołtarza dzieci Pierwszokomunijnych oraz bierzmowanych z wielu lat. Staje się ona znakiem i pragnieniem obecności przy Chrystusie w Duchu Świętym tych, którzy Go przyjęli.
  • Przy tej okazji już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarze na drodze procesji: Kręgowi Rodzin, ss. Józefitkom, Zespołowi Caritas, Różom Różańcowym, Kołu Radia Maryja, s. Racheli oraz wszystkim tym, którzy udostępnili miejsce przed swoją posesją i pomagali w aranżowaniu ołtarzy. 
 1. Święto Bożego Ciała przedłuża się na osiem dni czyli tzw. Oktawę. Codziennie  – przez osiem dni,  do czwartku –  o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę  świętą „O Najświętszym Sakramencie” i po niej będzie procesja wokół placu przykościelnego. Liczymy także na liczny udział w tych nabożeństwach. Zapraszamy panów do zakrystii, by zapisać się na konkretny dzień do niesienia baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i Was wszystkich do czynnego udziału.
 2. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszej świątyni jest odprawiane codziennie po Mszy świętej wieczornej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
 • W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii te osoby, które chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną.
 2. Grupa „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza na projekcję filmu „Odważni” w niedzielę (6 czerwca) na godzinę 19.00 do naszego kościoła. Film opowiadający o roli różnych, bezcennych wartości w życiu osobistym i rodzinnym z pewnością pozwoli docenić ich znaczenie i na nich opierać swoją codzienność.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl