Uroczystość Objawienia Pańskiego

  1. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Wizyta ta zaplanowana jest po zniesieniu kwarantanny narodowej, czyli po niedzieli 17.01. O dokładnym terminie poinformujemy zainteresowanych parafian indywidualnie za pośrednictwem telefonu.
  2. W związku z tym, że nie będziemy mogli dotrzeć do wszystkich waszych domów i mieszkań z darem Bożego błogosławieństwa, omadlamy w naszej świątyni wasze rodziny i wszystkie wasze sprawy ofiarując w tej intencji msze świętą. Zapraszamy na tę modlitwę zgodnie z rozpiską rejonów zamieszczoną na tablicy ogłoszeń, a także na stronie internetowej naszej parafii. Msze te są odprawiane do soboty każdego dnia w następującym porządku:
  • dzisiaj o godzinie 13.00
  • w pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zamieszkałego przez Was rejonu.

  1. Jutro przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy w tym czasie modlić się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o nowe, święte powołania. O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
  2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu ze względu na czas ferii zimowych będzie czynna w piątek od 16.30 do 17.30.
  3. W najbliższą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy Was do przynoszenia w tym dniu wody do poświęcenia. Pobłogosławimy ją na początku każdej mszy świętej, byście mogli pokropić nią Wasze domy. Woda święcona jest przez Kościół traktowana jako mały egzorcyzm. Pokropienie nią mieszkania wraz z towarzyszącą modlitwą jest znakiem bożej łaski oraz chroni nas przed wpływami złego ducha.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl