Wielkanoc 2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.04.2011 r.

WIELKANOC

Najpierw przyjmijcie serdeczne życzenia świąteczne:

Niech Zmartwychwstały Jezus pełen pokoju, radości, miłości i nowej nadziei znajdzie wśród was takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci ich, uświęci i przyniesie nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z innymi. Wtedy ludzie i świat staną się lepsi, bogatsi i radośniejsi. Tego nam wszystkim potrzeba i o tym Chrystus Zmartwychwstały wie. A my – wasi Duszpasterze – tego wam życzymy.

Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i piękna życia towarzyszą wam nieustannie. Szczęść Boże!

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

Najpierw składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, dzięki którym godnie i pobożnie przeżyliśmy uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom, lektorom i młodzieży i scholi) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i tym, którzy zadbali o wystrój kościoła i kwiaty. A wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego , za waszą wiarę i budującą pobożność. Bóg zapłać!!

Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się tym co mają z biedniejszymi od siebie. Wiele paczek żywnościowych zostało dostarczonych przez nasz Caritas do domów potrzebujących. Bóg zapłać!

1. Dziś Msze św. jak w niedziele.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę – na Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu św. dzieciom.

Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na potrzeby Katolickiego

Uniwersytetu Lubelskiego oraz dla Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła w Krakowie , które to uczelnie od wielu lat kształcą katolicką, polską inteligencję. Bóg zapłać!

3. Od Wielkiego Piątku codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego – program i intencje Nowenny podał sam Pana Jezus przez S. Faustynę.

Ta Nowenna ma nas duchowo przygotować do ODPUSTU PARAFIALNEGOktóry uroczyście obchodzimy w Święto Miłosierdzia Bożego. W tym roku będzie to niedziela szczególna dla Kościoła Katolickiego, a tym bardziej dla nas tu w Krakowie. Jak wszyscy wiemy w tym dniu, w Rzymie, zostanie wyniesiony przez Kościół do Chwały Błogosławionych nasz umiłowany Ojciec św. Jan Paweł II. Większość z was za pośrednictwem mediów będzie miała okazję uczestniczyć w tej uroczystości, lub w Łagiewnikach, które w tym dniu mają być „polskim Rzymem” – dlatego nasz odpust będzie w skromniejszej oprawie. Centralna Msza św. będzie o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia.

Uroczyste błogosławieństwo ……

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl