Wielkanoc 2018

Ogłoszenia duszpasterskie –  1.04.2018  r.

WIELKANOC

 

W to największe  Święto naszej wiary przyjmijcie  życzenia:

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, Który jest Źródłem i Dawcą Pokoju, Radości, Miłości,  Nadziei i Miłosierdzia  znajdzie wśród was takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale się nimi  zachwycą i z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci was uświęci i przyniesie taką  nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z bliźnimi, by oni też  stali   się lepsi, bogatsi i radośniejsi. Nigdy nie traćmy nadziei, że dobro, miłość i prawda zwycięży – o czym przypomina i zapewnia nas  znów Zmartwychwstały Jezus.

           Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i  piękna  życia towarzyszą wam, nie tylko w te Święta, ale  nieustannie. Dobrego zdrowia, wzajemnej serdeczności i ciepłej miłości płynącej od Bożego Serca – życzymy wam wszystkim.  Szczęść Boże!

 

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

          Najpierw składamy  serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, dzięki którym godnie i  pobożnie przeżyliśmy   uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom,  lektorom i scholii) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i  tym, którzy zadbali o wystrój kościoła  i kwiaty (szczególnie Siostrze Zakrystiance). Dziękujemy nowopowstałemu chórowi, który poprzez swój piękny śpiew ubogacał Liturgię Wielkiego Tygodnia.  Witamy w naszej Parafii nowego Szafarza  Komunii św., Pana:……………………………………… który otrzymał tę godność w ostatnią sobotę, i dziękujemy już za czynioną posługę liturgiczną.

 A wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego  Triduum Paschalnego , za  wiarę i  pobożność i atmosferę religijną    Bóg zapłać!!

Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się tym co mają z biednymi.   Wiele paczek żywnościowych zostało dostarczonych przez  nasz Caritas  do domów potrzebujących wraz  z życzeniami od  całej Parafii.  Bóg zapłać!

  1. Dziś Msze św. odprawiamy w tych godzinach jak w inne niedziele.

.         2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak   w niedzielę – na Mszy o godz. 13.00 udzielimy sakramentu chrztu św. dzieciom.

    Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na  dla Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II  w Krakowie. Bóg zapłać!

  1. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia, a to oznacza, że  dla naszej wspólnoty przypada Odpust Parafialny. Na każdej Mszy św. będą okolicznościowe  kazania.  Suma Odpustowa będzie o godz. 12.00, na którą są zaproszeni do koncelebry wszyscy kapłani z naszego Dekanatu.  Z tego powodu w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie.
  2. Do Święta Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się od Wielkiego Piątku, przez Nowennę, do Bożego Miłosierdzia. Odprawiać ją będziemy codziennie do soboty po Mszach św. wieczornych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą wspólną rodzinę, którą jest Parafia oraz za cały świat, który tak bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia.

 

 

Uroczyste błogosławieństwo ……

 

   

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl