Wielkanoc 2019

Ogłoszenia duszpasterskie –  21.04.2019  r.

WIELKANOC

 

W to największe  Święto naszej wiary przyjmijcie nasze  życzenia:

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, Który jest Źródłem i Dawcą Pokoju, Radości, Miłości,  Nadziei i Miłosierdzia  znajdzie wśród was takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale się nimi  zachwycą i z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci was, uświęci i przyniesie taką  nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z innymi, by oni też  stali   się lepsi, bogatsi i radośniejsi.

           Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i  piękna  życia towarzyszą wam, nie tylko w te Święta, ale  nieustannie. Dobrego zdrowia, wzajemnej serdeczności i ciepłej miłości płynącej od Bożego Serca – życzymy wam wszystkim.  Szczęść Boże!

 

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

          Najpierw składamy  serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, dzięki którym godnie i  pobożnie przeżyliśmy   uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom,  lektorom i scholii) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i  tym, którzy zadbali o wystrój kościoła  i kwiaty.  

 A wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego  Triduum Paschalnego , za  wiarę i  pobożność oraz  za  atmosferę religijną.     Bóg zapłać!!

Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się żywnością i inną pomocą z biedniejszymi od siebie. Siostra Domitylla przygotowała wiele paczek świątecznych, żywnościowych, które zostały  dostarczone przez  nasz Caritas  do domów potrzebujących wraz  z życzeniami od  całej Parafii.  Bóg zapłać!

  1. Dziś Msze św. odprawiamy w tych godzinach jak w inne Po Mszy św. wieczornej – odprawimy trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

.         2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak   w niedzielę.

    Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na  dla Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II  w Krakowie. Bóg zapłać!

  1. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia, a to oznacza, że  dla naszej wspólnoty przypada Odpust Parafialny. Na każdej Mszy św. będą okolicznościowe  kazania.  Suma Odpustowa będzie o godz. 12.00, na którą są zaproszeni do koncelebry  kapłani z naszego Dekanatu.  Z tego powodu w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie. Będzie natomiast o godz. 15.00, w  Godzinie  Miłosierdzia koncelebrowana  Msza św.
  2. Do Święta Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się od Wielkiego Piątku, przez Nowennę, do Bożego Miłosierdzia. Odprawiać ją będziemy dziś i jutro po Mszach św. wieczornych, a od wtorku do soboty o godz. 15.00.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą wspólną rodzinę, którą jest Parafia oraz za cały świat, który tak bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia.

 

 

Uroczyste błogosławieństwo ……

 

   

 

 

 

 

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl