Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.05.2017 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1 . Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zachęca, abyśmy podnieśli swe oczy w górę i rozradowali się przygotowanym nam miejscem w Domu naszego Ojca w niebie. Jezus mówi: „Idę przygotować wam miejsce” a to znaczy, że każdy je tam ma. Największa mądrość człowieka na ziemi polega na tym, by odnaleźć drogę tam prowadzącą i znaleźć Przewodnika, który pomoże tam dojść. Sam Bóg zadbał o to, byśmy tę drogę odnaleźli i szczęśliwi przekroczyli bramy nieba.
2. W środę o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy, do obecności, by Maryi jeszcze raz podziękować za te dary, które wyprosiła dla każdego z nas, dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i Kościoła świętego. Niech w naszym narodzie nie zaginie miłość do Matki Boga.
3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: jutro – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w środę – Święto Nawiedzenia NMP, w czwartek – 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika, i w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
4. W najbliższym tygodniu przypadają także:
— I Czwartek Miesiąca – dzień wielkiej modlitwy Kościoła za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na Godzinę św. o godz. 17.00, podczas, której przedstawimy Jezusowi Najwyższemu Kapłanowi nasze prośby.
— I Piątek miesiąca – uczcimy Boże Serce na Mszach św. o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i o godz. 18.00. Spowiedź: rano od godz. 7.30 i po południu od godz. 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godz. rannych.
— I Sobota miesiąca: nabożeństwo wynagradzające MB za zniewagi wyrządzone Jej grzechami , o godz. 7.45, po nim Msza św. – „o opiekę św. JP II nad naszą Parafią” i po Mszy św. adoracja i Różaniec. O godz. 9.30 uroczyste błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec – miesiąc poświęcony w naszym życiu i życiu Kościoła NSPJ. Codziennie , po każdej Mszy św. wieczornej odmówimy litanię do Serca PJ w intencji naszych rodzin. Niech rodziny, którym grozi jakiekolwiek niebezpieczeństwo gromadzą się na tej modlitwie. Niech młode matki z dziećmi w wózkach proszą Boże Serce o pomoc w dobrym wychowaniu dzieci. Nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. wieczornej.

8. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się wspólnie do Matki Jezusa, aby nie ustała wiara w naszych rodzinach: Pod Twoją obronę ……

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl