1 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2021 r.

I Niedziela Adwentu

Z kalendarza liturgicznego:

Środa – święto św. Andrzeja, apostoła
Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

1. Przed nami „ADWENT” czas oczekiwania na przyjście Jezusa na końcu czasów oraz na ponowne przeżycie tajemnicy Jego narodzenia. Podejmijmy w nim intensywniejsze życie modlitwy, zróbmy postanowienia adwentowe oraz podejmijmy pracę nad sobą w dziedzinie rozwoju naszych pozytywnych cech.

Zapraszamy Was do udziału w Roratach codziennie o godz. 6.30. Jest to dla nas wszystkich szansa, na uczynienie czegoś z czystej, bezinteresownej miłości ku Bogu.
Zapraszamy, zarówno dzieci jak i dorosłych, do przychodzenia z lampionami.

Prosimy, by dzieci codziennie przynosiły swoje dobre uczynki wypisane i namalowane na kolorowych serduszkach, którymi na Święta udekorujemy choinkę przy żłóbku Pana Jezusa, a figurka Matki Bożej codziennie losowana i zabierana z kościoła do domu przez dzieci niech będzie znakiem opieki Maryi nad całą rodziną.
Liczymy bardzo na pomoc w mobilizacji dzieci ze strony rodziców do obecności na tych mszach świętych.

2. Intencja mszy świętych gregoriańskich za zmarłych będzie omadlana w poniedziałek, wtorek, środę oraz czwartek o godzinie 6.30 – podczas Rorat.

3. We wtorek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali przy ul. Bandurskiego 12

4. W piątek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Teatralnego do sali przy ul. Bandurskiego 12

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będziemy modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o dar nowych i świętych powołań.

O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.

W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawimy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.

W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.

6. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

7. W następną niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.

8. Wraz ze zbliżającymi się Świętami wchodzimy w szczególny czas pamięci o drugim człowieku. Osoby samotne i chore chcemy obdarować małym gestem życzliwości i pamięci ze strony parafii. Od kilku lat nasz zespół Caritas przygotowuje stroiki świąteczne na ich stoły i przekazuje kartkę z życzeniami.

Kochane rodziny wraz z dziećmi. W tym roku zapraszamy Was do włączenia się w tę inicjatywę. Wykonanie lub zakupienie prostego stroika i wypisanie kilku życzliwych słów na Boże Narodzenie będzie nieocenionym darem dla samotnej osoby. Wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą prosimy o zgłaszanie się do zakrystii do niedzieli 11.12. Stroiki i życzenia należy przekazać do niedzieli 18.12. do Sali Widowiskowej.

9. Tak jak w poprzednie lata mamy możliwość niesienia pomocy ubogim i potrzebującym. W tym celu jest wystawiony kosz w kościele i na pasażu, aby do niego składać żywność, i artykuły chemii gospodarczej. Dary te wraz ze stroikiem, kartką świąteczną i życzeniami od parafian zostaną zaniesione do potrzebujących.

10. Świece „Caritas” jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” są do nabycia po mszy świętej przed kościołem. Dochód z nich jest przeznaczony jest między innymi na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.

Po każdej mszy nasz Caritas będzie rozprowadzać także opłatki.

11. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na pomoc dla Peru. Podczas zbiórki i kiermaszu zebraliśmy kwotę 12323 zł i 100 Euro! Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

12.  Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:

Różę Majchrzak
Zbigniewa Nowakowskiego

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków