Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 1.11.2008

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 11.2008 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Poznając coraz bliżej naszych świętych Patronów widzimy, że świętość nie jest wcale tak dla nas odległa i niedosięgła, jest w zasięgu naszych możliwości i na miarę naszych talentów i zdolności. Do tego dochodzi potężne wsparcie Bożej łaski prowadzącej nas ku wyżynom nieba. Nie lękajmy się wchodzić codziennie na tę drogę wiodącą ku doskonałości.

Dziś Msze św. w takich godzinach jak w niedzielę – na godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory za zmarłych.

2. Jutro – 2 listopada – Dzień Zaduszny, w tym dniu przychodzimy z modlitwą do czyśca, gdzie nasi bracia i siostry czekają na zbawienie – cierpiąc i tęskniąc za Bogiem. Modlitwa nasza może im te cierpienia skrócić.

Ponieważ w tym roku w Dzień Zaduszny wypada niedziela – jutro pierwsza Msza św. będzie o godz. 7.00 rano – będzie to pierwsza Msza św. gregoriańska za waszych zmarłych, którym imiona będziemy przedstawiać Panu kolejno przez 30 dni – codziennie o 7.00 rano. Zachęcamy do pełnego udziału w tej Eucharystii. Następne Msze św. będą jak w niedzielę . A o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory za zmarłych, a po nich o 18.00 Msza św. koncelebrowana , zbiorowa za tych zmarłych, których imiona zostaną przedstawione na jej początku.

3. Pierwszego i drugiego listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych: trzeba nawiedzić kościół i tu odmówić Ojcze nas, Wierzę w Boga …, Chwała Ojcu … oraz modlitwę w intencjach Ojca św. będąc w stanie łaski uświęcającej i mając wewnętrzną postawę wyrzeczenia się przywiązania i do trwania w grzechu. Także codziennie do 8 listopada można uzyskać taki sam odpust nawiedzając cmentarz.

Jeszcze dzisiaj można – w zakrystii lub kancelarii – podać imiona zmarłych, za których chcecie byśmy odprawili Msze św. gregoriańskie lub włączyli ich w modlitwę całego Kościoła poprzez wspominki.

Pamiętajmy, że my chrześcijanie idziemy na cmentarz przede wszystkim z modlitwą skupieniem, medytacją i z religijnym szacunkiem do tego miejsca i do tych co już od nas odeszli. Niech nasze zachowanie będzie tego świadectwem.

4 . Dziś w Pierwszą Sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.45, o godz. 8.00 Msza św. w intencji rychłego wyniesienia na ołtarze Ojca św. Jana Pawła II a o godz. 21.00 zapraszamy na „Wieczór z Janem Pawłem II”. Zapraszamy wszystkich kochających Maryję i Jana Pawła II.

5. Na drogę prowadzącą do świętości przyjmijcie Jezusowe błogosławieństwo……….

Back to top