Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 21.12.2008

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.12.2008 r.

IV Niedziela Adwentu

1. Jeszcze trzy dni do Świąt. Niech zewnętrzne porządkowanie nie zabierze nam całego tego czasu – bo serca, sumienia i duszy. Temu będą służyć dyżury w konfesjonałach: okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek : od 6.00 rano do 9.00, a po południu od 16.00 – 19.00

natomiast w środę spowiedź będzie tylko rano od 6.00 do 10.00. Trzeba oczyścić swe serce z grzechów bo Boże Narodzenie, to tak naprawdę przyjęcie Jezusa do serca w Komunii św.

2. Dziś o godz. 15.00 będzie Msza św. dla chorych, samotnych , opuszczonych i dla tych, którzy się nimi opiekują. Po Mszy św. – w naszej sali widowiskowej będzie Wieczerza Wigilijna, życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Zapraszamy.

3. A w środę Wigilia Bożego Narodzenia. Najpierw w domach Wieczerza Wigilijna, a o północy Pasterka. Po ukazaniu się pierwszej gwiazdy na niebie rozpoczynamy Wieczerzę Wigilijną. Na samym początku Wigilii uczcijcie Księgę Pisma św.- odczytując tekst z Ewangelii opisujący narodzenie Chrystusa, potem wspólną, rodzinną modlitwą ogarnijcie wszystkich ludzi potrzebujących, także zmarłych, a opłatek w ręku symbol Bożego Pokoju i Miłości niech wasze życzenia wypełni treściami religijnymi, niech one wyrażą całe bogactwo waszego serca. Nic też nie zastąpi żywego śpiewu kolęd – pielęgnujmy ten piękny zwyczaj. Przygotujcie teksty kolęd do śpiewania dla wszystkich!

W Wigilię Bożego Narodzenia jest zalecany post od pokarmów mięsnych! Brońmy się przed tym, by ktokolwiek lub cokolwiek zakłóciło nasze świętowanie.

O północy zapraszamy na Pasterkę.

Jak co roku poprzez ofiary złożone na Pasterce wspomagamy wielkie Dzieło Ratowania Życia Nienarodzonych dzieci i ich matek – SOS. Bóg zapłać!

4. We czwartek – w Święto Bożego Narodzenia Msze św. będą w takim porządku jak niedzielę.

5. Piątek – drugi dzień Świąt – Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia w tradycji polskiej – Msze św. będą o tych samych godzinach jak w niedzielę. W tym dniu Metropolita Krakowski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania dnia pokuty. W tym dniu chcemy naszymi ofiarami wesprzeć Papieską Akademię Teologiczną.

6. Na prośbę i za zgodą Ks. Kardynała wyruszą do waszych domów „kolędnicy misyjni” tzn. dzieci wraz z Siostrą zakonną, ze śpiewem kolęd i modlitwą za waszą rodzinę. Kto chciałby przyjąć takich kolędników zgłoście swój adres u Siostry w zakrystii. Kolędnicy wyruszają po 28 grudnia.

7. Na zakończenie – prośmy Maryję, aby nas wszystkich wzięła do betlejemskiego żłóbka: Pod Twoją obronę …..

Back to top