Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 22.02.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 22.02.2009 r.

7 Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu – w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – kolejny w naszym życiu okres pokuty i nawrócenia. Przygotujmy się na te dni przed Najświętszym Sakramentem – zapraszamy na osobistą adorację we wtorek w godzinach 15 -18. Będzie okazja w ciszy przed Bogiem
  przygotować program swojego życia na czas Wielkiego Postu.
 2. W takim dniu jak Środa Popielcowa zachowujemy post ścisły i przychodzimy do kościoła posypać głowę popiołem. Te akty pokuty spełnione szczerze i w duchu wiary są znakiem rozpoczęcia i przeżycia tego, jakże nieodzownego czasu dla naszej równowagi wewnętrznej i dla wewnętrznego pokoju.
  Każdy z nas koniecznie powinien sprawdzić, czy nie znajduje się w mocy jakiegoś nałogu, uzależnienia, czy złego przyzwyczajenia. Przeróżne są niewole zabierające nam wolność – by żyć pełnią życia trzeba się z nich wyzwalać!
  Wielki Post jest ku temu najlepszą okazją!!!
  W Środę Popielcową Msze święte wraz z posypaniem głów popiołem będą o 8.00, 16.00, 17.00, i 19.00.
 3. W dni od Środy Popielcowej chcemy przez modlitwę wyprosić dla wszystkich uczniów Chrystusa ducha prawdziwej pokuty. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tych intencjach. Od dzisiejszej niedzieli w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość naszego narodu i o wyzwolenie z innych nałogów.
 4. Dobre przeżycie Wielkiego Postu chce nam Kościół Święty pomóc przez odprawianie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe będziemy odprawiać w piątki, w dzień który jest pamiątką śmierci naszego Zbawiciela o godzinie 8.30, o 15 w czasie Godziny Miłosierdzia, o 17 dla dzieci i o godzinie 18.30. Natomiast Gorzkie Żale będą tradycyjnie w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00 – oprócz pokutnych śpiewów wysłuchamy kazania pasyjnego.
 5. Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od piątej niedzieli Wielkiego Postu czyli od 29 marca do 1 kwietnia. Rekolekcje będzie głosił wraz z siostrami zakonnymi ks. Radosław Siwiński.
Back to top