Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 18.10.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2009 r.

29 Niedziela Zwykła

MISJE PARAFIALNE

1. Dzisiejsza Niedziela i rozpoczynający się Tydzień Misyjny ma w naszej Parafii w tym roku szczególny wymiar, bo jest to czas naszych Misji Świętych. Hasło tego tygodnia : „Aby mieli życie”, wiąże się bardzo ściśle z myślą przewodnią naszych Misji: „otoczmy troską życie”. Uczmy się w tym tygodniu dziękować za życie, doceniać jego wagę, żyć pełnią życia i pragnąć, aby inni mieli życie i to w obfitości. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom – Bóg zapłać!

2. Dziś o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych ich rodziców. Zapraszamy!

3. Studentom dajemy okazję do spotkań w ramach Duszpasterstwa Akademickiego – we wtorki o godz. 20.00 . To zaproszenie kierujemy do studentów – naszych Parafian, jak i do tych, którzy czasowo zamieszkują na terenie Parafii.

4 . W Liturgii w tym tygodniu – we wtorek Uroczystość św. Jana Kantego, Patrona Krakowa i młodzieży akademickiej, a w środę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, kapłana.

5. Dziś w Liturgii wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę, który jest Patronem naszego Ks. Łukasza Dębskiego. Składamy Księdzu serdeczne życzenia – obfitości Bożych darów, zdrowia i tej niepowtarzalnej radości ze swojego powołania kapłańskiego. Polecamy Ks. Łukasza waszym modlitwom i Szczęść Boże!

6. W najbliższy, misyjny piątek będą przy ulicach: Bandurskiego,Bema, Olszańskiej, Grochowskiej i Orląt Lwowskich – postawione Krzyże na naszą wieczorną Drogę Krzyżową. Niech najbliżsi sąsiedzi takiego krzyża postarają się ubrać go kwiatami.

7. Są jeszcze programy misji – zanieście je tym, o których wiecie, że jeszcze o misjach nie wiedzą. Bóg zapłać!

Back to top