Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 30.08.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.08.2009 r.

22 Niedziela Zwykła

1. We wtorek 1 września rozpoczyna się kolejny nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Trzeba, jak wszystko ważne w życiu, rozpocząć go od spotkania z Bogiem. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku :

– we wtorek 1 września – o godz. 8.00

……………………………………

Pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. A te dzieci, i młodzież, które nie zdążą się wyspowiadać – dla nich spowiedź na początek roku będzie w najbliższy piątek, ( który jest Pierwszym Piątkiem miesiąca) rano od 7.30-9.00 i po południu od 16.00 do 20.00.

Prosimy was Rodzice zróbcie wszystko co w waszej mocy, aby żadne dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od spowiedzi i Komunii św.

Wychowanie jest tak wielką sprawą w życiu człowieka, że nie wystarczy nawet największa troska samych rodziców i nauczycieli, potrzebna jest pomoc Boża. Rodzice uświadamiajcie to sobie i swoim dzieciom! Przekazanie wiary swoim dzieciom to najważniejszy z obowiązków jakie na rodziców nakłada Stwórca.

Pierwszy tydzień w szkole to czas na ułożenie planu zajęć, mądre rozłożenie czasu na poszczególne zajęcia dodatkowe, a wśród nich grupy w Parafii, takie jak schola, grupa ministrantów, oaza dzieci Bożych czy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Terminy tych spotkań podamy w przyszłą niedzielę.

2. Dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem nasz Caritas rozprowadza symboliczne „cegiełki” na zakup podręczników do nauki dla dzieci z rodzin, które borykają się z trudnościami finansowymi. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 8.00, 15.00, 17.00 – dla dzieci, o 18.00 i 19.00 – ta Msza św. jest inauguracją nowego roku pracy i bogacenia się wewnętrznego dla Oazy młodzieży i Kręgów Rodzin. Spowiedź rano od 7.30 do 9.00 i po południu od 16.00 do 19.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.

W Pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 7.45, o 8.00 – Msza św. „o wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II” i o 21.00 „Wieczór z Janem Pawłem II. Zapraszamy!

4. Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę – 13 września. Zapisy do autokaru w kancelarii lub w zakrystii. Wyjazd będzie w niedzielę o godz. 6.30. Zachęcamy też do wyjazdów indywidualnych, rodziców z dziećmi, swoimi środkami transportu. Początek pielgrzymki w Kalwarii o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa i Msza św. koncelebrowana o godz. 11.00 przy klasztorze.

5. Zgłaszają się do Parafii studenci, którzy chcą wynająć mieszkanie na nowy rok.

6. Po wakacjach wracamy do zwykłych godzin urzędowania w kancelarii parafialnej.

7 . Jeszcze raz witamy w Parafii Ks. Łukasza Dębskiego, którego Ks. Kardynał przysłał do pracy w naszej Parafii. Z nową nadzieją życzymy Księdzu wielu pięknych i radosnych dni wśród nas.

Od dziś jest też z nami kleryk Krakowskiego Seminarium Duchownego Dawid Król, który będzie przeżywał przez trzy tygodnie praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie.

8. Na koniec obejmijmy szczerą modlitwą nauczycieli, katechetów, dzieci i młodzież i ich rodziców: Pod Twoją obronę ….

Back to top