Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Podsumowanie zebrania przed zimowiskiem

We środę, 4 lutego 2009 odbyło się zebranie z Rodzicami dzieci wyjeżdżających na zimowisko do Sromowiec Wyżnych.

Podczas zebrania ks. Bogusław, moderator wspólnoty oazowej i opiekun wyjazdu przedstawił podstawowe informacje na temat wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Co ze sobą zabrać?

  • Zabieramy ze sobą śpiwór, wedle uznania prześcieradło i jasiek, a także najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku: ręcznik, mydło, szczoteczkę.
  • Koniecznie trzeba zabrać ciepłe ubrania, dodatkową parę butów (na śnieg, zapasowe po przemoczeniu tych pierwszych i do budynku); koniecznie bierzemy ciepłą czapkę, szalik, rękawiczki.
  • Pakujemy odpowiedni strój, abyśmy mogli ubrać się na Msze św., w których będziemy uczestniczyć. Chłopcy, którzy mają – biorą alby lub komże, a dziewczynki spódnice.
  • W miarę możliwości bierzemy Pismo Święte. Może się też przydać różaniec.

Czego ze sobą nie brać?

  • Chcemy na wyjeździe spotkać się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Walkmany, playery, głośniki; wszelki sprzęt grający będzie nam w tym tylko przeszkadzał, dlatego zostawiamy go w domu. Tym chętniej posłuchamy ich po powrocie.
  • Warto rozważyć zostawienie telefonu komórkowego w domu lub ograniczenie używania go – nie będzie nam przeszkadzał i będziemy mieli pewność, że go nie zgubimy.
  • Podobnie duże sumy pieniędzy mogą stresować ich posiadaczy w czasie wycieczek i zabaw, gdy zabraknie zapinanych kieszeni.
  • Zapasy jedzenia są zupełnie zbędne, wystarczy kanapka na czas podróży.

Sporty zimowe

Kto ma i umie korzystać może wziąć sprzęt narciarski i snowboardowy. Trzeba wtedy uwzględnić dodatkowe koszty na wyciągi i dojazdy do nich. Dla chętnych dzieci będzie możliwość uczestnictwa w kursie narciarskim; orientacyjny koszt za kurs 9×50 min przy 5 osobach to 25 zł/godz./osoba. Pojedyncza, indywidualna lekcja 50-minutowa kosztuje 65 zł. Pozostałe dzieci będą miały do wyboru alternatywne sposoby spędzania czasu; sanki, jabłuszka lub inne możliwości. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się chętnych na listę!

Podczas wyjazdu planowana jest dwukrotna wycieczka do ciepłych źródeł (w cenie wyjazdu), dlatego prosimy o zapakowanie strojów kąpielowych. W miarę możliwości i posiadania dobrze wziąć także dowód osobisty lub paszport oraz książeczkę zdrowia, a przynajmniej legitymację szkolną. Podczas ewentualnej wycieczki na Słowację płacimy już w walucie Euro!

Wyjazd i powrót

Zbiórka wszystkich wyjeżdżających odbędzie się w sobotę, 14 lutego o 11:00 na placu przed kościołem na Osiedlu Oficerskim (pl. Raczyńskiego 1). Na miejsce dojedziemy na obiad i rozpoczniemy dalszy program dnia.

Powrót planowany jest w kolejną sobotę, 21 lutego w zależności od pogody: koło południa lub wieczorem.

Dalsze zapisy i informacje

Nadchodzący tydzień to ostatnia okazja, aby się zapisać (w miarę wolnych miejsc). Prosimy o indywidualny kontakt, kompletne wypełnienie karty zgłoszeniowej i wpłatę zaliczki:

  • an. Mateusz Gruca, tel. 604 064 359 (w godz. popołudniowych)
  • karty można składać także u ks. Bogusława

Prosimy o przekazanie dziecku 1 karty zgłoszeniowej z potwierdzeniem dokonania wpłat.

Podczas zimowiska czynny będzie numer telefonu do opiekunów: 0 662 313 323. Mając na uwadz integralność przewidzianego programu dnia, prosimy o telefonowanie do uczestników w okolicach godzin posiłków; np. po kolacji, która zazwyczaj rozpoczyna się około 18-18:30.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami na stronie o wyjeździe.

Back to top