Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Przedstawienie „Plotka” w wykonaniu grupy teatralnej

Nowopowstała parafialna grupa teatralna zaprezentowała w niedzielę, 8 listopada 2009 pierwsze przedstawienie pt. „Plotka” na podstawie scenariusza Marcina Kobierskiego.

Premierowy pokaz sztuki odbył się w niedzielę dwukrotnie: po Mszy św. o godz. 13 i po Mszy św. o 18, w parafialnej sali widowiskowej. Została ona przez organizatorów specjalnie przystosowana: przygotowano kulisy, specjalną scenografię i widownię.

Młodzi aktorzy – parafianie z Osiedla Oficerskiego i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego – przygotowali swój występ pod opieką ks. Łukasza Dębskiego, z którego inijatywy powstała grupa. Sztuką, którą wybrali, była „Plotka”, napisana przez Marcina Kobierskiego, aktora krakowskiego teatru „Bagatela”.

Jak podsumował występ ks. Łukasz, ukazuje ona wielką siłę niesprawdzonych, niepewnych i szkalujących dobre imię bliźnich pogłosek, które w dzisiejszym świecie z wielką łatwością rozpowszechniają się wśród ludzi. Przykład losów głównej bohaterki wymownie pokazuje, jak łatwo poprzez – błahą, wydawałoby się – plotkę, zmienić czyjeś życie.

Na uwagę zasługuje zaangażowanie młodzieży i solidne przygotowanie gry aktorskiej młodych aktorów, wsparte profesjonalnym warsztatem opiekunów. Spektaklowi towarzyszyła także muzyka, zebrana i przygotowana przez autora scenariusza, efekty świetlne i starannie dobrane rekwizyty.

Pozostaje w nadziei oczekiwać na kolejne, równie udane, występy. Nadzeja ta nie jest bezzasadna, ponieważ ks. Łukasz rozpoczął już przygotowania do wystawienia jasełek, w których swoje siły połączyć mają członkowie koła teatralnego wraz wspólnoty oazowej, która przez wiele poprzednich lat przygotowywała je we własnym zakresie.

mw, fot. p. Roman Braś

Polecamy także: wywiad z aktorem Marcinem Kobierskim.

Back to top