Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Tradycyjny koncert ku czci św. Cecylii

Podczas koncertu wystąpiły grupy duszpasterskie: dzieci z przedszkola sióstr duchaczek, parafialna schola, młodzież z oazy oraz siostry józefitki. Występom towarzyszyły rozważania encykliki «Evangelium vitae».

W tym roku wspomnienie św. Cecylii wypadło w trzydziestą czwartą niedzielę zwykłą – ostatnią w roku liturgicznym, zwaną niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z racji pierwszeństwa tego drugiego obchodu, święta Cecylia – patronka muzyków kościelnych – nie była uroczyście wspominana w liturgii.

Jej wstawiennictwa upraszaliśmy jednak podczas koncertu, który tradycyjnie odbył się w ostatnią niedzielę listopada w kościele parafialnym na Osiedlu Oficerskim. Koncert poprowadził w tym roku ks. Bogusław, przypominając zebranym fragmenty encykliki Jana Pawła II «Evangelium vitae», szczególnie cenne w roku, któremu towarzyszy hasło «Otoczmy troską życie».

Na scenie zaaranżowanej obok ołtarza wystąpiły grupy duszpasterskie – od najmłodszych, do starszych. Rozpoczęły dzieci z przedszkola sióstr duchaczek, którym towarzyszyła s. Celina na flecie oraz pan Jakub Pytka (tata Wiktorii, uczennicy przedszkola). Następnie wystąpiła parafialna schola pod dyrekcją s. Marciny, józefitki, w towarzystwie młodych instrumentalistów – Adriana (gitara) i Bereniki (skrzypce). Jak zwykle wystąpiła także młodzież z oazy, która zachęciła m.in. do wychwalania Pana Boga w rytmie reggae. Na zakończenie przybyli parafiani wysłuchali piosenek w wykonaniu sióstr józefitek, które były reprezentowane przez dwie postulantki wraz z ich mistrzynią oraz siostrę Leę, która przyjechała do krakowskiego klasztoru w odwiedziny z Afryki.

Po zakończeniu występów i wspólnej modlitwie, ks. Bogusław zaprosił wszystkich na kolejny koncert, który będzie połączony z parafialnym kolędowaniem – już w styczniu.

mw, fot. mg

Back to top