Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczyste zakończenie roku formacyjnego w parafii

Pożegnanie ks. Krzysztofa podczas Mszy św.Wieczorna Msza święta we czwartek, 18 czerwca 2009, miała wyjątkowo uroczysty charakter. Zebrali się na niej członkowie wszystkich grup parafialnych, aby dziękować Bogu za dar całorocznej działalności i formacji.

Była to także okazja, aby podziękować księdzu Krzysztofowi Kołacie za jego ośmioletnią posługę wikariusza w naszej parafii. Decyzją biskupa krakowskiego, ks. Stanisława kardynała Dziwisza, został on od lipca br. powołany na proboszcza parafii w pw. św. Siostry Faustyny w Ostrężnicy-Łanach. Na początku Mszy św. podziękowanie i życzenia na dalszą służbę Kościołowi złożyły dzieci ze scholi, przedstawiciele Ruchu Światło-Życie: młodzież i rodziny, a także przedstawiciele parafialnej kuchni i Caritas.

W pracy wikariusza na Osiedlu Oficerskim ks. Krzysztofa zastąpi ks. Łukasz Dębski, neoprezbiter, który swoją posługę rozpocznie pod koniec sierpnia br.

Na zakończenie uroczystości odbyła się procesja eucharystycznia, ponieważ dzień ten był także zakończeniem tradycyjnej oktawy Bożego Ciała, obchodzonej w Polsce do ósmego dnia po tej uroczystości.

mw, fot. kw

Back to top