Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Apel o pomoc modlitewną i materialną dla ofiar powodzi

Bracia i Siostry!

W ostatnich dniach dotknęła nasz region klęska powodzi, która zniszczyła częściowo lub całkowicie domy, a niekiedy dorobek całego życia wielu naszych braci i sióstr. Zagrożony był także Kraków, a szczególnie zabytkowe Śródmieście, Nowa Huta i wiele miejscowości położonych wzdłuż Wisły i jej dopływów. W tych dramatycznych chwilach zanosiliśmy gorącą i ufną modlitwę do miłosiernego Boga, aby przyniósł nam ratunek i pociechę.

Prosiliśmy o opiekę św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Jego relikwie umieściliśmy – jak to czyniliśmy w przeszłości – na wieży Katedry, błagając o wstawiennictwo i opiekę.

Niech to bolesne doświadczenie umocni naszą wiarę i zaufanie Bogu. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, a zwłaszcza strażakom, wojsku i różnym służbom, którzy pomagają zagrożonym i poszkodowanym, bronią ludzi i ich mienia.

Proszę Was, nieśmy pomoc tym, którzy ucierpieli z powodu powodzi. Niech wyrazem naszej solidarności i miłości będzie modlitwa, pociecha i wsparcie materialne.

Jestem blisko Was myślą i sercem, i oddaję Was pod opiekę Matki Bożej.

Stanisław Kard. Dziwisz
Metropolita Krakowski

Kraków, 18 maja 2010 r.

______

Powyższy komunikat należy odczytać we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej w najbliższą niedzielę 23 maja. W tym dniu proszę także przeprowadzić zbiórkę do puszek z przeznaczeniem dla ofiar powodzi.

Można też dokonać wpłaty on-line bezpośrednio ze strony internetowej www.krakow.caritas.pl.

Back to top