Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 12.09.2010

24 Niedziela Zwykła

Dziś u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej rodziny naszej Archidiecezji zanoszą usilne błagania o uzdrowienie, wzmocnienie i miłość w naszych rodzinach. Jest tam w Kalwarii grupa naszych rodzin, które wesprzyjmy modlitwą: – niech rola rodziny wróci na swoje, zasłużone i niezastąpione miejsce w życiu społecznym i narodowym. Niech w naszych rodzinach „kwitnie” uszczęśliwiająca miłość.

1. Kładziemy na serce rodzicom wielkie dzieło katechizacji dzieci i młodzieży – rozmawiajcie z katechetami, informujcie się jakie postępy w wiedzy religijnej i życiu moralnym robią wasze dzieci. Niejednokrotnie ten kontakt i rozmowa z Katechetą uchroni wasze dziecko od wielu niebezpieczeństw.

Katecheza ma prowadzić dzieci do Parafii, do kościoła, na Mszę św., na nabożeństwa i do sakramentów św. – a tego bez pomocy rodziców nie da się osiągnąć.

2. A przy Parafii dzieci i młodzież mogą skorzystać z dobrodziejstwa spotkań w grupach duszpasterskich:

  • chłopcy – ministranci – niech wrócą po wakacjach do regularnych zbiórek – najbliższa – w środę po Mszy św. wieczornej,
  • kandydaci na ministrantów – (zapraszamy także chłopców chodzących do szkół poza Parafią, nie tylko z klas trzecich ale i starszych) – zbiórka dla nich będzie we wtorek o 17.15. Niech ojcowie, którzy w większości byli kiedyś ministrantami zaproponują swym synom tę piękną formę służby Bogu i ludziom.
  • dzieci chcące śpiewać w scholi – spotkania we wtorki o godz. 17.00,
  • dzieci od klasy IV szk. podstawowej i gimnazjum – możliwość spotkania w grupach oazowych Dzieci Bożych – te dzieci prosimy o kontakt z Ks. Dominikiem
  • trwają zapisy dla młodzieży gimnazjum na kolejny rok przygotowania do bierzmowania – do zapisu potrzebny jest aktualny indeks katechizacji i zaświadczenie o ukończeniu kolejnego roku przygotowania do tego sakramentu. Uroczyste rozpoczęcie i podział na grupy – 21 września we wtorek o godz. 18.00. Młodzież zapisuje się osobiście, prosząc Katechetę o pomoc w przygotowaniu do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  • W jedną z niedziel, w każdym miesiącu będziemy kontynuowali odprawianie Mszy św. dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców – godz. 14.00. Pierwsza powakacyjna Msza św. dla przedszkolaków będzie w najbliższą niedzielę 19 września o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami.

3. W Liturgii w tym tygodniu:

  • jutro – św. Jana Chryzostoma, biskupa i dr. Kościoła,
  • we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża św. (dzisiejszy świat daje nam znaki o braku szacunku i lekceważenia Krzyża aż do jego usunięcia z miejsc publicznych – bądźmy świadkami tego Znaku Zbawienia!), Msze św. o 8.00 i 18.00,
  • w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • w sobotę – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i polskich dzieci i młodzieży – zapraszamy ich na Mszę św. o godz. 8.00 i . 18.00.

4. Zbliża się kanonizacja św. zakonnika z krakowskiego Kazimierza – bł. Stanisława Kaźmierczyka (17.10.2010 w Rzymie). Z tej racji w następną niedzielę na wszystkich Mszach św. Kanonicy regularni od Bożego Ciała będą głosili kazania o nowym świętym.

5. Na koniec: o zgodę, miłość i ducha chrześcijańskiego w wychowywaniu dzieci w naszych rodzinach prośmy Matkę Bożą: Pod Twoją obronę…

Back to top