Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 10.10.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.10.2010.

28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem Papieskim”, jest to przede wszystkim dzień wielkiej modlitwy za naszego Rodaka Jana Pawła II – o rychłe wyniesienie go na ołtarze.

Dziś także chcemy zbudować „żywy pomnik Janowi Pawłowi II”, którym jest Dzieło Nowego Tysiąclecia, składając ofiarę na kształcenie młodzieży gimnazjalnej, zdolnej i utalentowanej pochodzącej z najuboższych rodzin. Ta inicjatywa Episkopatu Polski rozwija się i przynosi błogosławione owoce.

Po każdej Mszy św. na ten cel zbierane będą przez młodzież ofiary do puszek przed kościołem.

2. Dziś na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, zapraszamy na godz. 14.30 do kościoła wszystkich chorych, staruszków, niepełnosprawnych i czujących się nie najlepiej ze zdrowiem. Będzie dla nich Msza św. z udzielenia im Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po tym nabożeństwie zapraszamy do sali widowiskowej na wspólną „Agapę”.

3. W najbliższy czwartek wychowawcy i nauczyciele obchodzą swoje Święto – Dzień Nauczyciela – chcemy im okazać pomoc i szacunek dla ich pracy – dlatego zapraszamy wszystkich nauczycieli – uczących w naszych szkołach i naszych Parafian – na wspólną Mszę św. – w środę o godz. 18.00 – odprawianą: „O błogosławieństwo Boże w pracy pedagogicznej w nowym roku szkolnym i katechetycznym” . A po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole w naszej sali widowiskowej. Tam będzie okazja złożyć życzenia i porozmawiać o wspólnych problemach wychowawczych i posłuchać dobrej muzyki religijnej.

3a. Jutro na Mszy św. o godz. 8.00 młodzież z 24 Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II złoży swoje ślubowanie, a potem odwiedzi Ks. Kardynała i pomodli się przy pomniku Jana Pawła II.

4. Wszystkich studentów – także tych którzy czasowo mieszkają na terenie naszej Parafii (a wiemy, że ich jest bardzo wielu) zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Spotkania we wtorki – o godz. 20.00 Msza św. a potem spotkanie. Informacje są wywieszone w gablotach, ale obecnych tu studentów prosimy o przekazanie osobiście tego ogłoszenia znajomym kolegom i koleżankom.

5.W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców.

6. Jednym ze znaków naszej pamięci o zmarłych są wypominki. czyli modlitwa całej wspólnoty parafialnej za wypominanych zmarłych. Imiona waszych zmarłych można podać w zakrystii lub w kancelarii. Będzie też przez cały listopad Msza św, gregoriańska o godz. 7.00, która jest szczególną pomocą naszym zmarłym. Można także dołączyć swych zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny o godz. 18.00.

8. Jest październik , miesiąc Różańca św. – wymadlajcie sobie na Różańcu potrzebne łaski – nabożeństwo w kościele codziennie o godz. 17.30..Matka Boża czeka na dzieci, młodzież, Rodziców i starszych – bo każdemu i wszystkim chce pomóc lepiej i piękniej żyć!

9. Na koniec: o umiłowanie modlitwy różańcowej: Pod Twoją obronę ……………………

Back to top