Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 11.04.2010 – Odpust parafialny

Święto Miłosierdzia Bożego – Odpust Parafialny

1. „Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego. … ale niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat…”- takie słowa mówił Jezus do Siostry Faustyny, a które od wczorajszej tragedii dodają nam otuchy, wiary i zaufania do niezbadanych wyroków Opatrzności Bożej. Nie ustawajmy w modlitwie – za dusze tragicznie zmarłych, ich bliskich, „dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia”.

Świętujemy dziś uroczyście nasz Odpust Parafialny, w którym po raz kolejny oddajemy całą naszą wspólnotę Jezusowi Miłosiernemu. A On odwdzięcza się nam swoim Boskim Miłosierdziem i odpustem zupełnym, który tu dziś można uzyskać. Jednocześnie na nowo uświadamiamy to, że mamy być „iskrą” zapalającą świat ku Bożemu Miłosierdziu.

Msze św. dziś są jak w inne niedziele, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00 – ze względu na centralną Uroczystość, którą rozpoczniemy o godz. 12.00. Po tej Mszy św. tzw. Sumie odpustowej przejdziemy wokół placu przykościelnego z Najświętszym Sakramentem – odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy na godz. 15.00: w Godzinie Miłosierdzia odprawimy koncelebrowaną Mszę św. intencji uproszenia Bożego Miłosierdzia dla wszystkich naszych Parafian. Nie tylko dla siebie i całego świata, ale także dla tragicznie zmarłej delegacji naszego rządu i Prezydenta Rzeczpospolitej. Na pewno w takim dniu jak dzisiejszy i w takiej godzinie jaką jest Godzina Miłosierdzia będzie okazja okazać Jezusowi Miłosiernemu swoją przyjaźń i przywiązanie.

Po każdej Mszy św. można ucałować relikwie św. Siostry Faustyny – Wielkiej Apostołki Miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Zapraszamy!

4. Na zakończenie Mszy św. modlitwa (3x): „ O mój Jezu , przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia”.

Back to top