Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 12.12.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.12.2010 r.

III Niedziela Adwentu

1.Różowy kolor szat liturgicznych mówi nam dziś o autentycznej radości chrześcijanina, która zawsze płynie z bliskości Boga. Jest już trzecia niedziela Adwentu – nasze spotkanie z Jezusem Nowonarodzonym blisko. Już czas na zadanie sobie pytania : czy mam powody do prawdziwej radości?, co niosę w sercu na Spotkanie z Panem? – jakie wyrzeczenia, jakie postanowienia , jakie ofiary, jakie zmiany w życiu? Święta będą naprawdę radosne i szczęśliwe tylko wtedy gdy staniemy przed Jezusowym żłóbkiem z „ pełnymi naręczami dobra” i czystym sercem. Korzystajcie z możliwości przyjęcia sakramentu pokuty – spowiadamy codziennie od 6.00 do 8.30 i 15 min przed każdą Mszą św.

Zapraszamy na Roraty – codziennie o 6.30, niech do tej wspólnoty, która codziennie przychodzi dołączą ci, którzy jeszcze nie zaznali smaku wyrzeczenia i ofiary dla Boga uczynionej w ten sposób. Od piątku w czasie Rorat odprawiać będziemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

2. Jak w poprzednie lata wielu z was pewnie chce pomóc najbiedniejszym spośród nas. W tym celu jest wystawiony kosz, aby do niego składać żywność, którą podzielimy się w Święta z tymi, którzy nie mają. Z kartką świąteczną i życzeniami od Parafian te wasze dary zostaną zaniesione tam gdzie potrzeba. Kosz jest wystawiony w przedsionku kościoła, a w ciągu dnia w naszym pasażu. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

3. Będzie także w naszej Parafii jak co roku, zorganizowana Wieczerza Wigilijna dla samotnych i tych, którzy musieliby być sami w wieczór wigilijny. Dla lepszej organizacji prosimy zgłaszać się w naszym Caritasie lub w kuchni – miejsca nie powinno dla nikogo zabraknąć. Wigilia będzie w czwartek 23 grudnia o godz. 15.00. Gdyby ktoś chciał pomóc w zorganizowaniu Wigilii prosimy zgłosić się do Siostry Aleny w kuchni.

4. Przed wejściem do kościoła nasz Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny jako Świąteczną Pomoc dla najuboższych dzieci.

Mają też poświęcone opłatki na stół wigilijny, bo mogło się tak zdarzyć, że kogoś nie było w domu, gdy Siostry Józefitki pracujące w naszej wspólnocie pukały do waszych drzwi z poświęconym opłatkiem. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Siostrom za tę posługę i za dobre słowo przyniesione wam przed Świętami wraz z opłatkiem. Nieraz jedno życzliwe i ciepłe słowo przywraca człowiekowi nadzieję. Bóg zapłać!

Przed głównym wejściem do kościoła młodzież oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary przez nich zebrane będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji młodzieży z naszej parafii.

5. W czwartek 23 grudnia – w godzinach rannych – przyjdziemy z posługą sakramentalną do waszych chorych, słabych i starszych nie wychodzących z domu. Zgłaszajcie ich adresy – nie pozwólmy, by ktokolwiek w naszej wspólnocie przeżywał Święta Bożego Narodzenia bez przyjęcia Sakramentów św. !

6. W najbliższą środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na wspólny Różaniec o godz. 17.30 w kościele i na spotkanie po Mszy św. wieczornej w sali Klubu Seniora.

7. W czwartek 16.12.2010 w naszym kościele o godz. 19.30 kapłani naszego Dekanatu mają "opłatkowe" spotkanie, które rozpocznie się w kościele. A życzenia, dzielenie się opłatkiem i rozmowy o sprawach duszpasterskich Dekanatu będzie na plebanii. Zapraszamy na nabożeństwo o godz 19.30 – w czwartek.

8. Matce Najświętszej polećmy nasze duchowe przygotowanie do Świąt: Pod Twoją obronę…

Back to top