Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 17.10.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.10.2010 r.

29 Niedziela Zwykła

1. Radujemy się dziś z całą Polską i Krakowem nowym, wyniesionym do chwały Ołtarzy Pańskich świętym Stanisławem Kaźmierczykiem. Mamy na naszej drodze do nieba nowego przewodnika i orędownika.

2. Nie ustawajmy w trwaniu na modlitwie różańcowej – zapraszamy na nabożeństwa do kościoła na 17.30, ale także wykorzystujcie każdą okazję do odmówienia Różańca. Niech Maryja ma powód i tytuł gdy wstawia się za nami!

3. Dziś o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych ich rodziców. Zapraszamy!

4. Studentom dajemy okazję do spotkań w ramach Duszpasterstwa Akademickiego – we wtorki o godz. 20.00 . To zaproszenie kierujemy do studentów – naszych Parafian, jak i do tych, którzy czasowo zamieszkują na terenie Parafii.

5. Jutro w Liturgii Kościoła wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę, który jest Patronem naszego Ks. Łukasza Dębskiego. Składamy Księdzu z okazji Imienin serdeczne życzenia – obfitości Bożych darów, zdrowia i tej niepowtarzalnej radości wewnętrznej którą daje dobrze wypełniane powołanie kapłańskie. Polecamy Ks. Łukasza waszym modlitwom i Szczęść Boże!

W środę Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora, głównego Patrona Archidiecezji krakowskiej i Miasta Krakowa. Św. Jan Kanty patronuje ponad dwustutysięcznej rzeszy krakowskich studentów – polecamy ich opiece świętego Profesora.

6. Wspólnota Radia Maryja zaprasza do modlitwy za Ojczyznę w czasie nabożeństwa różańcowego we wtorek o 17.30 i na spotkanie w sali Klubu Seniora po Mszy św. wieczornej – na temat Różańca św.

7. „Gdy usłyszysz bicie zegara wybijającego godzinę trzecią, pamiętaj, że jest to Godzina Miłosierdzia – odmawiaj wtedy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i proś o wszystko czego potrzebujesz” – takie Słowa Pana Jezusa zapisała św. S. Faustyna. My też pamiętajmy, że jesteśmy w Parafii Miłosierdzia Bożego i że trzeba nam o tych słowach pamiętać! Zapraszamy do licznego udziału w Godzinie Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00.

8. Zbliż się miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych – oni czekają na naszą pomoc.

Kościół ma dla nich pomoc jako wypominki – czyli modlitwę całej wspólnoty oraz Mszę św

Imiona bliskich zmarłych można podać na wypominki roczne, jednorazowe, na Mszę św. w Dzień Zaduszny o godz. 18.00 i na Msze św. gregoriańskie, które odprawiamy codziennie przez 30 dni począwszy od 2 listopada. Na te modlitwy przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.

9. Na koniec módlmy się o to, by Matka Boża przekonała nas do modlitwy różańcowej: Pod Twoją obronę ……..

Back to top