Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 19.12.2010

IV Niedziela Adwentu

1. Pozostał nam jeszcze pięć dni Świętego Adwentu – codziennie o 6.30 Roraty, skorzystajcie w tym tygodniu z Sakramentu Pokuty by do czystego serca zaprosić Pana nieba i ziemi. Spowiadamy rano od 6.00 do 8.30, w czasie każdej Mszy św. oraz w środę i czwartek od 16.00 – 19.00 natomiast w Wigilię spowiedź tylko rano od godz. 6.00 do 10,00.

Na roraty w Wigilię zapraszamy szczególnie tych, którzy w tym roku podjęli się wielkiego i pięknego Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspólnie podziękujemy Bogu za życie dzieci jeszcze nienarodzonych a uratowanych od śmierci przez tę modlitwę.

2. Wieczerza Wigilijna dla samotnych, niepełnosprawnych i tych, którzy musieliby być sami przy wigilijnym stole w swoim domu będzie w najbliższy czwartek. By stworzyć atmosferę rodzinną za tę Wieczerzę zapraszamy tych, wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w dzieła charytatywne naszej Parafii – przez pracę, ofiarę i różnoraką pomoc.

O godz. 15.00 odmówimy w sali widowiskowej Koronkę do Miłosierdzia Bożego a potem, życzenia z opłatkiem w ręku i wspólna Wieczerza Wigilijna. Serdecznie wszystkich zapraszamy – w imieniu Parafii i naszego Caritasu.

3. W piątek – Wigilia Bożego Narodzenia – niech ten dzień będzie w waszych domach dniem wielkiej radości, pojednania i wielkiej miłości na wzór tej Miłości, która w Osobie Jezusa Chrystusa przyszła na ziemię. Przed rozpoczęciem wieczerzy uklęknijmy do wspólnej modlitwy ,którą ogarnijcie siebie, wszystkie sprawy, niech ona dotrze do potrzebujących, oddalonych fizycznie, nawet do czyśca – do zmarłych, potem uczcijcie Księgę Pisma św.- odczytując fragment opisujący Boże Narodzenie, a opłatek w ręku niech natchnie wasze życzenia takimi słowami, które wyrażą całe bogactwo waszego wierzącego serca. Nic też nie zastąpi żywego śpiewu kolęd u stóp choinki – pielęgnujcie ten piękny zwyczaj niech on zapisuje się w sercach i pamięci dzieci.

W Wigilię Bożego Narodzenia zachowujemy abstynencję od pokarmów mięsnych! Nie pozwólmy nikomu ani niczemu zakłócić w naszym sercu tej niepowtarzalnej atmosfery Bożego Narodzenia.

O północy zapraszamy na Pasterkę, aby przez Komunię św. przyjętą z wiarą pozwolić narodzić się Bogu w swoim sercu.

Przypomnijmy, że wasze ofiary z Pasterki są przeznaczone dla ratowania życia nienarodzonych dzieci i opieki nad matkami, które chcą urodzić mimo przeszkód swoje dziecko. Bóg zapłać!!!

3. W Boże Narodzenie Msze św. będą w takim porządku jak w niedzielę.

4. Drugi dzień Świąt – to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i św. Józefa. Zapraszamy do wielkiej modlitwy w intencji rodzin, tak bardzo dziś zagrożonych przez różne, wrogie siły i „filozofie” współczesne. Tylko Bóg może wielu rodzicom otworzyć oczy na prawdziwe dobro ich i swoich dzieci.

5. Od poniedziałku po Świętach przyjdziemy do waszych rodzin i domów z kolędą czyli odwiedzinami duszpasterskimi. Ponieważ w ostatnich czasach wiele się zmieniło pod tym względem; wielu odeszło z naszej wspólnoty, wielu Parafian zmieniło miejsce zamieszkania, przychodzą nowi mieszkańcy, do nowych domów lub wynajmują mieszkania – bardzo prosimy takie sytuacje zgłosić wcześniej w Parafii lub ministrantom, którzy wcześniej będą zapowiadać termin kolędy.

Program kolędy dla całej Parafii jest na naszej stronie internetowej (tutaj) i wywieszony w gablotach przykościelnych

6. Jeszcze dziś można przed kościołem nabyć świecę Wigilijnej Pomocy Dzieciom a także opłatki na stół wigilijny. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty na Święta – przyjdziemy do nich z posługą sakramentalną w czwartek w godz. 9.00-11.00.

Back to top