Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 25.04.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.04.2010 r.

4 Niedziela Wielkanocna

1. Niedziela dzisiejsza- IV Wielkanocna – w Liturgii Kościoła nosi nazwę: Niedziela Jezusa Dobrego Pasterza – i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Młodzież zdająca maturę, szuka drogi życia – sam Jezus proponuje wielu młodym ludziom swoją służbę w kapłaństwie lub w życiu zakonnym.

Powołanie kapłańskie czy zakonne to wielka tajemnica między Bogiem a młodym człowiekiem. Bóg woła i czeka na odpowiedź. By iść za tym Głosem, trzeba Jezusowi ufać bezgranicznie – inaczej ta droga nigdy człowieka nie uszczęśliwi! A co z tymi, którzy ten Głos odrzucą??

Nam pozostaje tylko usilna prośba do Jezusa – Pana Żniwa, aby nie zabrakło robotników w winnicy Pańskiej i by nie zabrakło takich rodzin, w których rodzą się i są usłyszane powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się często w tej intencji.

W tym tygodniu w czasie Mszy św. i innych nabożeństw będziemy prosić Jezusa Dobrego Pasterza, aby spojrzał także na naszych chłopców i dziewczęta, którzy tu u stóp Jezusa Miłosiernego szukają drogi życia.

2. Dziś w Liturgii wspominamy św. Marka, w czwartek św. Katarzynę ze Sieny, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy – w tym dniu wspominamy w modlitwach polskie duchowieństwo i jego męczeństwo w czasie II wojny światowej. W sobotę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Jest to też Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo o godz. 7.45, Msza św. „o rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, a o 21.00 „Wieczór z Janem Pawłem II”.

3. W czwartek 29 kwietnia w Katedrze na Wawelu rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością naszego Patrona św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Już tradycyjnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i dzieci z klas trzecich, które obchodzą Pierwszą Rocznicę – na pieszą pielgrzymkę na Wawel. Prosimy też Rodziców o towarzyszenie dzieciom. Wyjście od kościoła o godz. 16.30.

4. W piątek pierwsze nabożeństwo majowe ku czci naszej Matki i Królowej. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30 w czasie, których będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, Ojca św. o zgodę i miłość w naszym narodzie, o powołania kapłańskie i zakonne oraz o dobre urodzaje. Zapraszamy.

Pierwszy maj – to ogólnopolska pielgrzymka wszystkich kapłanów polskich na Jasnej Górze – z racji Roku Kapłańskiego. Otoczmy opieką te tysiące polskich duszpasterzy i zakonników, pracujących dziś w naszej Ojczyźnie nad zbawieniem dusz.

5. W dzisiejszą niedzielę przed naszym kościołem kwestują wolontariusze z Krakowskiego Hospicjum św. Łazarza. Kwesta jest pod hasłem: ”Pola nadziei” a symbolem żółty żonkil. Ofiary zebrane są przeznaczone na leczenie a często na godne, ludzkie umieranie ludzi chorych na raka. Ta choroba może w każdej chwili dotknąć każdego z nas. Pomóżmy im. Bóg zapłać za ofiary.

MODLITWA O POWOŁANIA……

Back to top