Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 26.09.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.09.2010 r.

26 Niedziela Zwykła

1. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych:

— jutro: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

…. we wtorek: św. Wacława męczennika, Patrona naszej wawelskiej katedry,

~~ w środę: Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

— w czwartek : św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła,

— w piątek: wspomnienie. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła,

— a w sobotę: wspominamy naszych Aniołów Stróżów – naszych duchowych przyjaciół, którzy nieustannie strzegą naszych dusz i ciał od wszelkiego złego,

2 . Piątek – jest pierwszym dniem października – miesiąca Różańca św. Codziennie w kościele będzie uroczyste nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Różaniec jak wiemy – to ulubiona modlitwa Matki Bożej, przez którą Ona chce pomagać swym dzieciom. Różaniec to modlitwa dzieci i rodziców, młodych i starszych, ludzi prostych i naukowców, ludzi rozmodlonych jak i tych, którzy przeżywają kryzys wiary. Różaniec ratuje, uzdrawia, przynosi pokój serca. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe wszystkich – dla każdego jest miejsce i dla każdego jest pomoc Matki. Za odmówienie wspólne w kościele różańca można uzyskać odpust zupełny. Miejmy przy sobie, w zasięgu ręki Różaniec i odmawiajmy go, nie wystarczy, że tylko wisi w samochodzie, czy leży na stoliku nocnym, ale bierzmy go do ręki i módlmy się na nim. Przypomnijmy – nabożeństwo Różańcowe od piątku – codziennie o 17.30 – a potem Msza św. wieczorna.

3. Najbliższy piątek jest Pierwszym miesiąca, to dzień czci Bożego Serca – Msze św. będą o 8.00, 15.00, 17.00 – dla dzieci, o 18.00 i 19.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie Oazę młodzieży, Kręgi Rodzin i klasy trzecie gimnazjum – kandydatów do bierzmowania. Spowiedź i Komunia św. pierwszopiątkowa jest dla nich duchowym przygotowaniem do przyjęcia tego sakramentu. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godz. rannych, tylko Ks. Łukasz, ze względu na naukę w szkole będzie przychodził do chorych w pierwsze soboty miesiąca.

W I Sobotę miesiąca: o 7.45 – piętnastominutowe rozważanie, o 8.00 Msza św. „o rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II” i o 21.00 „Wieczór z Janem Pawłem II”. Zapraszamy!!

4. W ramach profilaktyki zdrowotnej – zapraszamy w tym tygodniu – w środę do Klubu Seniora na godz. 11.00 – będzie mowa o schorzeniach kręgosłupa i reumatycznych. A w trakcie spotkania możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów. Więcej informacji w gablocie przy kościele.

5. Podajemy ważną informację – dla porządku w Parafii i dla uniknięcia konfliktów w kancelarii parafialnej!:

Wiemy wszyscy, że Parafianinem jest się przez fakt zamieszkania na terenie Parafii co najmniej przez trzy miesiące (nie mylić z faktem zameldowania).

Wtedy kapłani nabierają prawa tzw. jurysdykcji, czyli władzy kościelnej do występowania w imieniu osoby-Parafianina. Bardzo prosimy zatem, tych, którzy na naszym terenie zamieszkują lub niedawno przybyli o zgłoszenie się w kancelarii, o ile są katolikami, Można to uczynić też przyjmując Księdza „po kolędzie” w okresie Bożego Narodzenia. W przeciwnym razie nie możemy wystawiać żadnych zaświadczeń np. na chrzestnego, na świadka do bierzmowania czy załatwiania formalności związanej z sakramentem małżeństwa, lub też pozwolenia na chrzest dziecka w innej Parafii itp. Prosimy

o dopilnowanie tej sprawy.

Back to top