Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 3.01.2010

Ogłoszenia duszpasterskie – 3.01.2010 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich członków grup duszpasterskich działających przy Parafii na wspólny OPŁATEK i na wspólne śpiewanie kolęd. Będzie też okazja złożyć życzenia noworoczne i porozmawiać przy przygotowanym przez pracowników kuchni stole. Zapraszamy!!!

2. W najbliższą środę – Święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Królów. Mimo, że jest to dzień pracy i nauki w szkołach i na uczelniach każdy katolik winien być w tym dniu na Mszy św. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 17.00, 18.00 i 19.00 – w czasie każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Poświęconą kredą wypisujemy na drzwiach swoich mieszkań i domów imiona trzech Królów: Kacpra, Melchiora i Baltazara i obecny rok, na pamiątkę, że w tym roku w naszym domu został przyjęty Zbawiciel świata, a woń kadzidła roznosząca się po mieszkaniu jest przypomnieniem o modlitwie unoszącej się ku Bogu z naszej rodziny.

3. Przyszła niedziela nosi w Liturgii Kościoła nazwę – Niedzieli Chrztu Pańskiego – przypominająca nam o tym, że my uczniowie Chrystusa Jezusa mamy w tym obecnym świecie wprowadzać cywilizację miłości.

5. W najbliższym tygodniu przyjdziemy do waszych domów z kolędą , a więc z modlitwą i błogosławieństwem kapłańskim i po to by poświęcić wam dom na Nowy Rok. Odwiedzimy w tym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicach: Zaleskiego, Moniuszki, Supniewskiego, Rymarska, Sowińskiego, Garczyńskiego, Ordona, Grunwaldzkiej, Orląt Lwowskich, Bema, Bandurskiego i Kieleckiej. Kolejność kolędy jest wypisana w gablotach przykościelnych i na stronie internetowej Parafii.

Dwa dni wcześniej ministranci zawiadamiają o przybliżonym terminie kolędy. Rodziny nowe tzn. niedawno mieszkające na terenie Parafii – prosimy zgłosić swoją obecność u ministrantów lub bezpośrednio w Parafii – u Księży.

6. Dziś na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem – po krótkiej adoracji. Kto może niech na czas adoracji uklęknie, na znak szacunku i czci należnej Bogu …..

Back to top