Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2010 r.

I Niedziela Adwentu

1. Słowo „ADWENT” oznacza przyjście Jezusa do nas, bo jak mówi Pismo: ”przyszedł do swoich…” a to my właśnie nimi jesteśmy. Poczujmy się odpowiedzialni za ten święty czas i za to co Chrystus przychodząc na świat: zastanie w naszym sumieniu, sercu, w naszych rodzinach i narodzie? Właściwie przeżyty czas Adwentu daje gwarancję radości szczęśliwie przeżytych Świąt Bożego Narodzenia!

Właśnie dziś kierujemy do wszystkich serdeczne zaproszenie do udziału w Roratach czyli Mszy św. ku czci Maryji odprawianej codziennie o świcie czyli o godz. 6.30. Niech nikt nie mówi „to nie dla mnie!” Bo to może być szansa dla wielu z nas, pięknego przeżycia Adwentu i przekonania się samemu czy stać mnie na zwycięstwo ducha nad ciałem! Niech to piękne adwentowe nabożeństwo zgromadzi dzieci i młodzież, rodziców i starszych, niech dzieci z lampionami w rękach będą znakiem tego, że Chrystus jako dziecko staje wśród nas i przynosi światło życia. Liczymy bardzo na rodziców, którzy zechcą pomóc swym dzieciom przeżyć bardzo piękne, choć trudne doświadczenie wiary, gdy człowiek kierowany czystą miłością do Boga pokonuje słabości ciała mocą ducha. Chcemy w tym roku na roratach nauczyć się pięknego zwyczaju czytania Pisma św. i czerpania z Niego życiowej mądrości!

Niech dzieci przynoszą codziennie swoje dobre uczynki wypisane na kolorowych serduszkach, którymi na Święta ustroimy choinkę przy żłóbku Pana Jezusa. A figurka Matki Bożej codziennie losowana i zabierana do domu przez dzieci będzie znakiem opieki Maryji nad ich rodziną. Roraty codziennie o 6.30, dzieci niech w niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00.

2. Dziś o 14.00 Msza św. dla dzieci przedszkolnych. Także w przyszłą niedzielę będzie o 14.00 Msza św. dla najmłodszych dzieci a po niej spotkanie ze św. Mikołajem. A w sobotę zainteresowani rodzice mogą się spotkać z Siostrą Marciną, która organizuje to spotkanie – w godzinach od 16.00 do 17.00.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 6.30 – Roraty, o 8.00, o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00 – dla dzieci, o 18.00 i o 19.00 dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum, dla oazy i Kręgów Rodzin. Spowiedź rano od 6.00 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.

4. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień czci Niepokalanego Serca NMP – nabożeństwo I soboty o 7.45, o 8.00 Msza św. „O wyniesienie na ołtarze Ojca św. Jana Pawła II”. A po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez godzinę do 9.30. W czasie adoracji odmówimy część Różańca i będzie pół godz. na osobistą, cichą modlitwę. Ta adoracja będzie zamiast nabożeństwa o 21.00, na które, ze względu na późną porę, nie przychodziło zbyt wiele osób. Ufamy, że termin adoracji jest bardziej dostępny, dla tych, którzy zechcą obchodzić Pierwsze Soboty miesiąca.

5. We wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7.20 zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP. .

6. Jak w innych kościołach tak i u nas od następnej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny – jako Wielkie Dzieło Pomocy Świątecznej dla Dzieci – bo na taki cel są przeznaczone ofiary przez was składane.

7. Od soboty do waszych domów i mieszkań zapukają czy zadzwonią nasze Siostry zakonne z poświęconym opłatkiem na stół wigilijny, który ma być znakiem naszej łączności w te piękne Święta Bożego Narodzenia. Siostry przynoszą wam też dobre słowo i dar modlitwy. Przyjmijcie je otwartym sercem, a wasza hojność jest wkładem w dzieła duszpasterskie, które prowadzimy w Parafii. Bóg zapłać!

8. Kosz dla najuboższych, by do niego złożyć żywność na Święta, będzie wystawiony w kościele i w naszym pasażu.

9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej – w sali Klubu Seniora.

10. Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, będzie w kościele na Wzgórzach Krzesławickich w sobotę 4 grudnia o godz. 16.00.

11. W związku z rozpoczynającym się Tygodniu modlitw o poszanowanie życia, przy wyjściu z kościoła są do zabrania ulotki na temat in vitro i naprotechnologii.

Modlitwa o poszanowanie życia ludzkiego: Pod Twoją obronę…

Back to top