Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na Środę Popielcową, 17.02.2010

1. Dziś Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem odprawiamy: o godz. 8.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Znak popiołu uświadamia nam, że przed nami droga czterdziestodniowego postu, pracy nad sobą, wyrzeczeń, postanowień, droga naprawienia zła wyrządzonego innym, droga nawrócenia i pokuty. Niech w naszych domach ustaną gniewy i spory, niech będzie atmosfera skupienia i ciszy, spróbujmy się wyzwolić od uzależnień, które z sobą niesie technika i postęp, nabierzmy dystansu do tego co czytamy, oglądamy, bądźmy bardziej krytyczni, więcej się zastanawiajmy, szukajmy mądrości w Piśmie św. w nauce Kościoła, w prasie katolickiej i narodowej, w dobrej książce.

Wielki Post jest potrzebny, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy tego świata. Najważniejsze jest to, by na początku Postu, każdy z nas uznał; że to właśnie ja potrzebuję nawrócenia i zmiany życia. To moje życie musi być lepsze i doskonalsze. Dziś obowiązuje post ścisły.

2. Drogi Krzyżowe będą w piątek po Mszy św. o 8.oo, o godz. 15.00, o 17.00 – dla dzieci i po Mszy św. o 18.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie poprzez , które głębiej rozumiemy tajemnicę cierpienia i zbawienia jak również uczymy się od samego Chrystusa niesienia krzyża. Warto przypomnieć, że za odprawienie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny, spełniając inne , konieczne warunki.

3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można także uzyskać odpust zupełny . A rekolekcje wielkopostne w tym roku będą od niedzieli 29 marca.

4. Dni od Środy Popielcowej do niedzieli – to dni szczególnej modlitwy o ducha pokuty i nawrócenia dla wszystkich ludzi, a dla nas o dobre przeżycie renowacji naszych misji świętych. Rekolekcje wielkopostne już blisko, bo 28 lutego do 3 marca. Prowadzić je będą OO Oblaci MB Niepokalanej z Poznania. Programy będą już w najbliższą niedzielę.

7. Na ten czas nawrócenia i postu przyjmijcie Boże błogosławieństwo:

Bóg, miłosierny Ojciec, który w męce swojego Syna dał wam przykład miłości, † niech sprawi, abyście przez służbę Bogu i ludziom * otrzymali niewysłowiony dar Jego błogosławieństwa. W. Amen.

Chrystus, który umierając na krzyżu wybawił was od śmierci wiecznej, * niech was obdarzy życiem bez końca. W. Amen.

Wszystkim, którzy Go naśladują w Jego uniżeniu, * niech da udział w swoim zmartwychwstaniu. W. Amen.

Niech was błogosławi Bóg wszechmogący, * Ojciec i Syn, i Duch Święty. W. Amen.

Back to top