Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na Wielkanoc 2010

Niech Zmartwychwstały Jezus pełen pokoju, radości, miłości i nowej nadziei znajdzie wśród nas takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci, uświęci i przyniesie nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z innymi. Wtedy ludzie i świat stawają się lepsi, bogatsi i radośni. Tego nam wszystkim potrzeba i o tym Chrystus Zmartwychwstały wie.

Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i wielkości życia towarzyszą wam i waszym bliskim w te święte dni. Szczęść Boże!

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

Najpierw bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym godnie i pobożnie przeżyliśmy nasze uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom, lektorom i młodzieży i scholi) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i tym, którzy zadbali o wystrój kościoła i kwiaty. I wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego , za waszą wiarę i budującą pobożność. Bóg zapłać!!

Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się tym co mają z biedniejszymi od siebie. Wiele paczek żywnościowych zostało dostarczonych przez nasz Caritas do domów potrzebujących. Biedni mieli też pomoc przez bank żywności Bóg zapłać!

1. Dziś Msze św. jak w niedziele.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę – na Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu św. dzieciom.

Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na potrzeby Katolickiego

Uniwersytetu Lubelskiego oraz dla Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie , które to uczelnie od wielu lat kształcą katolicką, polską inteligencję. Bóg zapłać!

3. Od Wielkiego Piątku codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego – program i intencje Nowenny podał sam Pana Jezus przez S. Faustynę.

Ta Nowenna ma nas duchowo przygotować do ODPUSTU PARAFIALNEGOktóry uroczyście obchodzimy w Niedzielę po Wielkanocy – w tym roku będzie to niedziela najbliższa – 11 kwietnia. Odpust w Parafii jest Świętem Patronalnym – każdy może uzyskać wiele łask i odpust zupełny zyskać. Suma odpustowa będzie o godz. 12.00 – odprawi ją Ks. Proboszcz Parafii św. Mikołaja – Ks dr Tadeusz Nosek. Zapraszamy do licznego udziału.

Ze względu na Odpust w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 13.00 – NIE BĘDZIE!!! Natomiast zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną przez wszystkich kapłanów w Godzinie Miłosierdzia czyli o godz. 15.00.

Na godz. 16.30 jak co roku zapraszamy na koncert pieśni i piosenek religijnych. Posłuchamy ich w wykonaniu dzieci, młodzieży i Sióstr zakonnych. Koncert będzie w kościele.

Uroczyste błogosławieństwo:

Niech w uroczystość wielkanocną błogosławi was Bóg wszechmogący * i zachowa was od wszelkiego grzechu.

W. Amen.

Bóg, który przez zmartwychwstanie swojego Syna odrodził was do życia wiecznego, * niech da wam udział w Jego chwale.

W. Amen.

Nasz Zbawiciel przez dni swojej męki doprowadził nas do wielkanocnej radości, * niech sprawi, abyście obchodzili nieprzemijające święta w radości wiecznej.

W. Amen.

Niech was błogosławi Bóg wszechmogący, * Ojciec i Syn, † i Duch Święty. W. Amen.

Back to top