Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Poniedziałek Wielkanocny

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.04.2010 r.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę Odpust w naszej Parafii – Święto Miłosierdzia Bożego – najważniejsza Uroczystość Parafialna oznacza to , że tym dniu przez przyjęcie Komunii św. i spełnienie innych warunków – można uzyskać odpust zupełny (za siebie lub za zmarłych).

Msze św. w dniu Odpustu będą jak w niedziele – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00, ze względu na Centralną Uroczystość Odpustową czyli Sumę, która będzie odprawiona o godz. 12.00 w intencji wszystkich Parafian.

Natomiast w Godzinie Miłosierdzia czyli o godz. 15.00 będzie koncelebrowana przez wszystkich Księży Msza św. o wyproszenie Miłosierdzia Bożego dla nas i całego świata.

2. Zachęcamy do wytrwania w łasce uświęcającej jak najdłużej – ta odnowiona na Święta przyjaźń z Bogiem daje człowiekowi stan wewnętrznego pokoju i siły do walki z mocami zła. Niech stan łaski uświęcającej będzie naszym normalnym stanem ducha w całym życiu – trzeba tylko trochę dobrej woli i współpracy z mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. Stan łaski tracimy przez grzech ciężki, z którego tak łatwo wyzwala nas Miłosierny Chrystus.

3. Trwamy na modlitwie do Miłosierdzia Bożego – odprawiając codziennie od Wielkiego Piątku Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nowenna jest po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy!

4. W imieniu profesorów i studentów KUL-u i Uniwersytetu JP II składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wasze dzisiejsze ofiary złożone na tacę.

5. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – w najbliższy piątek – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Na koniec, w dniu przygotowania do naszego Odpustu – pomódlmy się o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata: (jedna dziesiątka Koronki do Miłosierdzia Bożego)

Back to top