Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 10.07.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.07.2011 r.

15 Niedziela Zwykła

1. Trwają wakacje, chcemy zachęcić do częstszego uczestnictwa we Mszy św. zwłaszcza tych, którzy wyjechać nie mogą. Wakacje to świetna okazja, aby uporządkować swe wewnętrzne sprawy z Bogiem i z ludźmi, by nabrać Bożej mocy, odnawiającej nadziei i Bożego pokoju, który płynie z przyjmowania sakramentów świętych. Wiele spraw i rzeczy może poczekać, ale pozwólmy, by nasza przyjaźń z Bogiem osłabła. Msze św. są codziennie w kościele o godz. 8.00 i 18.00. W Srody – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Godzina Miłosierdzia – w piątki o 15.00.

2. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym pojawiają się wspomnienia liturgiczne:

— w poniedziałek: św. Benedykta, opata, Patrona Europy,

— we wtorek: św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

— w środę: świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

— w piątek: św. Bonawentury, biskupa i dr Kościoła,

— w sobotę: wspomnienie NMP z Góry Karmel czyli MB Szkaplerznej.

3. Łączymy się dziś w modlitwie z pielgrzymami na Jasnej Górze, którzy w naszym imieniu wypraszają u Maryi, Królowej Polski potrzebne łaski nam i naszej Ojczyźnie.

4. Prosimy, zwróćcie uwagę na różne ogłoszenia w naszych gablotkach przykościelnych, może tam znajdziecie dla siebie, czy bliskich interesujące informacje.

5. Po Mszy św. u ministrantów przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka i nasza gazeta „Na Skale” na miesiąc lipiec. To dobry, duchowy relaks na wakacje.

6. A teraz módlmy się do św. Michała Archanioła, aby nas strzegł od zła i szatana: Święty Michałe Archaniele ………

Back to top