Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 11.12.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 11.12.2011 r.

III Niedziela Adwentu

1.Różowy kolor szat liturgicznych mówi nam dziś o autentycznej radości chrześcijanina, która zawsze płynie z bliskości Boga. Jest już trzecia niedziela Adwentu – nasze spotkanie z Jezusem Nowonarodzonym blisko. Już czas na zadanie sobie pytania : czy mam powody do prawdziwej radości?, co niosę w sercu na spotkanie z Panem? – jakie wyrzeczenia, jakie postanowienia i co już uporządkowałem w swoim życiu w Adwencie?

Święta będą naprawdę radosne i szczęśliwe tylko wtedy gdy staniemy przed Jezusowym żłóbkiem z „ pełnymi naręczami dobra” i czystym sercem. Korzystajcie z możliwości przyjęcia sakramentu pokuty – spowiadamy codziennie od 6.00 do 8.30 i kwadrans przed każdą Mszą św.

Zapraszamy na Roraty – codziennie o 6.30, niech do tej wspólnoty, która codziennie przychodzi dołączą ci, którzy jeszcze nie zaznali smaku wyrzeczenia i ofiary dla Boga uczynionej w ten sposób. Od piątku w czasie Rorat odprawiać będziemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

2. Jak w poprzednie lata wielu z was pewnie chce pomóc najbiedniejszym spośród nas. W tym celu jest wystawiony kosz, aby do niego składać żywność, którą podzielimy się w Święta z tymi, którzy nie mają. Z kartką świąteczną i życzeniami od Parafian te wasze dary zostaną zaniesione tam gdzie potrzeba. Kosz jest wystawiony w przedsionku kościoła, a w ciągu dnia w naszym pasażu. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

3. Będzie także w naszej Parafii jak co roku, zorganizowana Wieczerza Wigilijna dla samotnych i tych, którzy musieliby być sami w wieczór wigilijny. Dla lepszej organizacji prosimy zgłaszać się w naszym Caritasie lub w kuchni – miejsca nie powinno dla nikogo zabraknąć. Wigilia będzie w piątek 23 grudnia o godz. 15.00. Gdyby ktoś chciał pomóc w zorganizowaniu Wigilii prosimy zgłosić się do Siostry Aleny w kuchni.

4. Przed wejściem do kościoła nasz Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny jako Świąteczną Pomoc dla najuboższych dzieci A opłatki na stół wigilijny przynoszą Siostry Józefitki do waszych domów – a gdyby kogoś w domu nie było będą opłatki na stolikach, w kiosku, zakrystii i w kancelarii.

5. W piątek 23 grudnia – przyjdziemy z posługą sakramentalną do waszych chorych, słabych i starszych nie wychodzących z domu. Zgłaszajcie ich adresy – nie pozwólmy, by ktokolwiek w naszej wspólnocie przeżywał Święta Bożego Narodzenia bez przyjęcia Sakramentów św. !

6. W przyszłą niedzielę zapowiemy dokładne terminy, w których będzie można się spokojnie wyspowiadać na Święta.

7. Matce Najświętszej polećmy nasze duchowe przygotowanie do Świąt: Pod Twoją obronę ……..

Back to top