Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 19.06.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2011 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Niech nam ta świadomość tajemnicy o Bogu w Trójcy Świętej Jedynym wyraźnie mówi, że my chrześcijanie jesteśmy ludźmi z innego świata, ze świata Bożego. Niech w tym świecie, gdzie górę bierze szaleństwo zdobywania jak najwięcej, świecie „wyścigu szczurów”, świecie, który chce człowieka „utopić” w materialiźmie i zniszczyć jego duchową sferę życia – znajdą się ludzie o jasnym i przeźroczystym stylu życia wartościami Bożymi i szanującymi bliźnich. To jest przesłanie tej dzisiejszej tajemnicy!!

2. Zbliża się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

Oto program dobrego przeżycia tych dni: poniedziałek – spowiedź dla dzieci z klas II i III-cich od godz. 17.00 i o 18.00 Msza św. dla dzieci z klas od I –III,

Dzieci z klas IV – VI: we wtorek: spowiedź od 17.00 oraz Msza św. o godz. 18.00

Również we wtorek zakończenie roku pracy dla grup duszpasterskich i młodzieży: grupy młodzieży oazowej, grupy apostolskie, Lektorzy, Kręgi Rodzin – okazja do spowiedzi od 19.00 i o 20.00 Msza św. Zapraszamy!

Msze św. dziękczynne w sam dzień zakończenia roku czyli w środę: o godz. 8.00 młodzież Liceum i Gimnazjum, o godz. 9.00 Msza św. dla dzieci z klas IV-Vi S.P, a o 10.00 Msza św. dla najmłodszych dzieci z klas I-III.

3. Już w najbliższy czwartek Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna procesja Bożego Ciała dla mieszkańców Krakowa rozpocznie się Mszą św. na wzgórzu wawelskim o godz. 9.00. Do licznego udziału zaprasza osobiście Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

U nas w Parafii Msze św. w Boże Ciało będą jak w niedziele – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00, bo główna Msza św. będzie o godz. 16.00 ale tu w kościele.

Po Mszy św. przejdziemy z Jezusem Ukrytym w Eucharistii pod postacią Chleba w procesji świętej, z wiarą i religijnym śpiewem, ulicami: Moniuszki, Kielecką, Zaleskiego i Bandurskiego. Zatrzymamy się przy czterech ołtarzach, aby rozważać Słowa Ewangelii.

O przygotowanie pierwszego ołtarza prosimy Siostry Józefitki, drugiego – Kręgi Rodzin, trzeciego: Zespół Caritas, lektorów i młodzież oazową, i czwartego – przy kościele – Koło Radia Maryja i Rodzinę Różańcową.

Dzieci pierwszokomunijne, Dziewczynki sypiące kwiaty i mali chłopcy dzwoniący dzwonkami w czasie procesji niech przyjdą na próbę jutro czyli w poniedziałek na godz. 17.30.

Prosimy z trasy procesji usunąć na ten czas samochody a okna i balkony przyozdobić według własnego uznania. Przypominajcie o tym swoim sąsiadom! – a może trzeba komuś starszemu pomóc w dekoracji? – to Święto wymaga od nas jasnego i czytelnego świadectwa wiary. Po procesji będzie jeszcze Msza św. w kościele – ok. godz. 18.00.

Święto Bożego Ciała przedłuża się na tzw. Oktawę czyli na kolejne osiem dni – po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odprawiać procesję z Najśw. Sakramentem wokół placu przykościelnego. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. Niech dzieci w swoich odświętnych strojach niosą feretrony i sypią kwiatki pod nogi Chrystusa.

W czasie procesji będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe. .

4. O rozwój duchowy i fizyczny dla Parafian przeżywających wakacje i urlopy prośmy naszą Matkę: Pod Twoją obronę ………………

Back to top